Samochód z kontrabandą o wartości prawie 50 tys. zł pozostawiono na parkingu przemyskiego komisu samochodowego

31 lipca 2017

Funkcjonariusze celno-skarbowi przechwycili kontrabandę o wartości prawie 50 tys. zł. Nielegalny towar ukryty był w samochodzie pozostawionym na parkingu jednego z przemyskich komisów samochodowych.
Funkcjonariusze celno-skarbowi na terenie jednego z komisów samochodowych w Przemyślu prowadzili kontrolę w obszarze podatku akcyzowego. W działaniach brał również udział pies Blues, który wyraźnie zareagował na jeden z pojazdów znajdujący się na terenie parkingu w obrębie komisu. Zachowanie psa świadczyło, że w samochodzie mogą znajdować się papierosy. Właściciel komisu wyjaśnił funkcjonariuszom, że samochód nie jest jego własnością, a zostawił go tam poprzedniego dnia jeden z kierowców.
Pojazd przetransportowano na pobliskie przejście graniczne w Medyce, gdzie poddano prześwietlono go promieniami RTG. Przeskanowanie pojazdu potwierdziło, że w osobowym volkswagenie ukryte są papierosy. Dalsza rewizja pojazdu zakończyła się wykryciem 3542 paczek papierosów. Rynkowa wartość towaru szacowana jest na blisko 50 tys. złotych.
Aktualnie trwają czynności mające na celu ustalenie właściciela pojazdu i zatrzymanych papierosów.