Salos Przemyśl zwycięzcą IV edycji turnieju ministrantów [Galeria zdjęć]

27 marca 2017

W dniu 25 marca odbyły się IV Halowe Mistrzostwa Przemyśla i Powiatu Przemyskiego Ministrantów i Klubów Parafialnych w Piłkę Nożna, w kategorii wiekowej 2000 i młodsi.
W turnieju udział wzięło 10 zespołów z parafii i klubów parafialnych z Przemyśla i Powiatu Przemyskiego, które rywalizowało w trzech grupach. Najlepiej w meczach eliminacyjnych poradziły sobie zespoły z: FC Błonie, UNUM Babice i FC Rycerskie zajmując tym samym w swoich grupach 1 miejsce i nie przegrywając na tym etapie rozgrywek żadnego meczu.
W meczach wierćfinałowych doszło do niespodzianek w dwóch meczach. Początkowy faworyt FC Błonie przegrał wysoko ze Stubnem, a UNUM Babice poniosły porażkę z Maćkowicami, które rzutem na taśmę awansowały do dalszej rudny rozgrywek. W innych meczach gospodarz turnieju Salos Przemyśl pokonał Albercika po rzutach karnych, a FC Rycerskie przegrało z Lesznem.

Ćwierćfinały:

FC Błonie 0:7 Leszno

UNUM Babice 1:2 Maćkowice

FC Rycerskie 0:5 Leszno

Salos Przemyśl 0:0 Albercik (karne 3:1)

W kolejnej fazie rozgrywek mecze były bardzo zacięte, gospodarz turnieju Salos pokonał Leszno 3:2. Natomiast w drugim półfinale Stubno nie bez problemów wygrało 3:0 z Maćkowicami

Półfinały:

Salos 3:2 Leszno

Stubno 3:0 Maćkowice

W meczu o 3 -miejsce zespół z Leszna pokonał 3:1 Maćkowice. Natomiast w wielkim finale gospodarze turnieju pokonali po zaciętym meczu piłkarzy ze Stubna.

Klasyfikacja IV Mistrzostw Ministranckich i Zespołów Parafialnych w Piłkę Nożną:

1. Salos Przemyśl
2. Stubno
3. Leszno
4. Maćkowice
5. Albercik
6. UNUM Babice
7. FC Rycerskie
8. FC Błonie
9. Św. Trójca
10. Krasiczyn

Najlepszym strzelcem turnieju został Dawid Styś (Stubno), bramkarzem Wojciech Rakszawski (Salos Przemyśl). Nagroda Fair Play przypadła zespołowi z Babic.

Organizatorami turnieju byli: Salos Przemyśl i Salezjanie. Koordynatorem turnieju był Maciej Kamiński. Rozgrywki sędziowali: Wojciech Kamiński, Piotr Kowalski, Wiesław Gardecki, Michał Kamiński. Sędziowie techniczni: Krzysztof Trojan, Emilia Nuckowska i Marcin Czajkowski.

Turniej nie odbyłby się bez wsparcia: radnych Miasta Przemyśla (Małgorzaty Gazdowicz, Łucji Podbilskiej, Macieja Kamińskiego i Stanisława Surmy), Starostwa Powiatowego w Przemyślu i radnej Powiatowej Bożeny Ryczan, radnego Gminy Przemyśl Marka Wałczyka, Spółek Miejskich: PGM Przemyśl i PWiK Przemyśl oraz firmy Progres.

Patronat nad turniejem objęli poseł na Sejm Anna Schmidt – Rodziewicz i prezydent Miasta Przemyśl Robert Choma.

Anna Fortuna

no images were found