„Rzuć palenie razem z nami” akcja przemyskiego szpitala

6 listopada 2014

W dniu 20 listopada w Przemyślu odbędzie się akcja „Rzuć palenie razem z nami”, w ramach której poza badaniami zostaną przeprowadzone również prezentacje edukacyjne na temat szkodliwości palenia. Inicjatywa ta skierowana jest do kobiet palących papierosy oraz będących w narażeniu na bierne palenie.

Program działań akcji „Rzuć palenie razem z nami” skierowany jest do kobiet palących papierosy oraz będących w narażeniu na bierne palenie. W ramach tej inicjatywy, w dniu 20 listopada, w godzinach 10 -13 w Wojewódzkim Szpitalu w Przemyślu zostaną przeprowadzone bezpłatne badania : pomiar zawartości tlenku węgla w wydychanym powietrzu, pomiar pikflometryczny, pulsoksymetria, BMI – wskaźnik otyłości, pomiar ciśnienie tętniczego, pomiar cukru. W trakcie przeprowadzanych badań będą wyświetlane prezentacje multimedialne, filmy edukacyjne dotyczącego palenia czynnego i biernego, prowadzone będą również instruktaże na temat szkodliwości palenia.

Organizatorem akcji jest Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna w Przemyślu oraz przemyski Wojewódzki Szpital im. Św. Ojca Pio.