Ruszyła zbiórka paczek mikołajkowych dla polskich dzieci na Ukrainie

17 listopada 2016

„Zostań Mikołajem” – ruszyła zbiórka paczek mikołajkowych dla polskich dzieci na Ukrainie. Do 2 grudnia Przemyska Kongregacja Kupiecka zbiera na ten cel słodycze i zabawki.

Po rozmowach z Marią Ziembowicz prezes Towarzystwa Kultury Polskiej w Samborze Przemyska Kongregacja Kupiecka podjęła decyzję o przygotowaniu paczek mikołajkowych dla dzieci z Sambora, Łanowic i Lwowa. Zbiórka potrwa do 2 grudnia.

W Polsce patrzymy się na świat z perspektywy konsumpcyjnego trybu życia, a gdzieś tam są ludzie, którzy nie mają nic lub mają niewiele i im właśnie trzeba pomagać. Chcemy wesprzeć te rodziny, które nierzadko nie mają funduszy, nie mają możliwości aby sprawić radość w ten jeden dzień w roku – w Mikołaja swoim pociechom.Z poziomu Polski, nie jesteśmy wstanie określić, które są to rodziny.Na Ukrainie działają Towarzystwa Kultury Polskiej, to właśnie ci ludzie na miejscu bardzo dobrze wiedzą kto potrzebuje najbardziej tego wsparcia – mówi koordynator akcji w Przemyślu Maciej Dębicki – Kiedy pójdziemy do sklepu na zakupy, kiedy będziemy przygotowywać paczki dla naszych pociech zastanówmy się właśnie nad tymi, którym moglibyśmy pomóc drobnym gestem kupując czekolady, ciastka czy też przygotowując niewielką paczkę wrzucając do niej zabawkę, choćby używaną naszego dziecka, którą ono się już nie bawi. W ten sposób sprawimy radość dzieciom na Ukrainie, które nie mają tego co mają nasze dzieci.

Przemyska Kongregacja Kupiecka organizuje cyklicznie różne akcje społeczne, mikołajkowa jest już ich drugą. Coraz więcej osób przyłącza się do nich, wśród nich są nie tylko osoby prywatne, ale i szkoły.

Spróbujmy tego Mikołaja potraktować jako pomoc dla innych ludzi, niech to będzie coś wyjątkowego. Pamiętajmy że koło się toczy i okazane dobro kiedyś wróci do nas. Próbujmy się jednoczyć, działać wspólnie i pomagać – dodaje wiceprezes PKK M.Dębicki.

Na fb Przemyskiej Kongregacji Kupieckiej na bieżąco będą wyszczególniane osoby koordynujące zbiórkę.

Koordynatorzy akcji, z którymi należy się kontaktować w celu przekazania darów :
Przemyśl : Maciej Dębicki, wiceprezes PKK, tel. 600 349 175, Speedcon ul. Franciszkańska 3
Radymno : Anna Huk, radna Sejmiku Wojewódzkiego, tel. 605 105 135
Dynów : Agnieszka Harzewska, lekarz weterynarii, tel. 698 814 426