Ruszyła Wielkanocna zbiórka darów dla Polaków na Kresach

21 marca 2017

Po raz kolejny zbierają dary dla Polaków na Kresach. Tym razem akcja Przemyskiej Kongregacji Kupieckiej związana jest ze zbliżającymi się Świętami Wielkanocnymi.

Przemyska Kongregacja Kupiecka po raz kolejny ogłasza zbiórkę darów dla Polaków mieszkających na Kresach, tym razem związana jest ona ze Świętami Wielkanocnymi. Akcja dedykowana jest dla Polaków mieszkających w Samborze, Łanowicach i Biskowicach, bo jak twierdzą organizatorzy akcji to tam właśnie są rodziny i osoby najbardziej potrzebujące.

Dlaczego po raz kolejny organizujemy tą akcję ? Jeżeli raz pojedzie się na Ukrainę, jeżeli raz zawiezie się tam dary i spotka z tymi ludźmi, to nie można wrócić do Polski i powiedzieć „zrobiłem swoje”. Trzeba spotykać się z tymi ludźmi i im pomagać, bo na prawdę oni tej pomocy potrzebują – mówi Maciej Dębicki wiceprezes Przemyskiej Kongregacji Kupieckiej – My Polacy na całym świecie powinniśmy się wspierać, pomagać sobie, musimy być dumni z tego, że jesteśmy Polakami. Wydarzenia, jak te które miały miejsce ostatnio – zniszczenie pomnika w Hucie Pieniackiej czy też perypetie związane z prezydentem Przemyśla i blokowaniem go na granicy – powinny być motorem napędowym żebyśmy Polacy pokazali, że jesteśmy siłą, jesteśmy razem, że wspieramy rodaków na Ukrainie, nigdy o nich nie zapomnimy i nie pozwolimy różnym skrajnym organizacjom po obu stronach granicy wywierać wpływ na normalne relacje z ludźmi, którzy tej pomocy i dobroci naszych serc potrzebują.

PKK zbiera przede wszystkim produkty z długą datą przydatności, produkty hermetycznie zapakowane, słodycze, produkty typowo świąteczne jak groszki, majonezy, mąka, cukier itp.

Dary można przynosić bezpośrednio do Macieja Dębickiego do firmy Speedcon, przy ul.Franciszkańskiej 3, tel. 600 349 175 lub też kontaktować się jednym z koordynatorów akcji:

Paweł Wittner – tel. 601 966 473
Anna Huk, radna sejmiku wojewódzkiego (Radymno i okolice) – tel. 605 105 135
Agnieszka Charzewska, odpowiedzialna za zbiórkę na terenie Dynowa i okolic – tel. 698 814 426
Artur Komorowski, prezes Regia Civitas – tel. 696 265 256

Zbiórka trwa do 10 kwietnia. W dniach 11,12 kwietnia dary zostaną zawiezione na Ukrainę. Do wzięcia udziału w akcji organizatorzy zapraszają wszystkich mieszkańców Przemyśla i okolic, a także szkoły.

Anna Fortuna

fot. Wikimedia Commons