Rozstrzygnięto Międzynarodowy Konkurs na „Esej w zakresie stosunków międzynarodowych i politologii”

10 kwietnia 2017

X edycja Międzynarodowego Konkursu na „Esej w zakresie stosunków międzynarodowych i politologii” zorganizowanego przez instytut Stosunków Międzynarodowych i Politologii PWSW w Przemyślu zakończona. Laureaci wyłonieni.

Na konkurs wpłynęło 65 prac ze szkół ponadgimnazjalnych z województwa podkarpackiego, lubelskiego, małopolskiego, mazowieckiego, dolnośląskiego. Wysoki poziom prac spowodował, że wybór jakiego musiała dokonać komisja konkursowa był bardzo trudny.

Uczniowie mieli do wyboru jeden z trzech tematów:
1. Brexit. Dlaczego Wielka Brytania chce wystąpić z UE?
2. Idea wyszehradzka w polskiej polityce zagranicznej – szanse i wyzwania.
3. Rola USA w systemie bezpieczeństwa globalnego po wyborze Donalda Trumpa.

Komisja konkursowa pod przewodnictwem dyrektora Instytutu Stosunków Międzynarodowych i Politologii PWSW spośród nadesłanych prac jednogłośnie wyłoniła Laureatów tegorocznej edycji konkursu. Są nimi:
I miejsce Karol Łysakowski – z klasy III Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. St. Kostki Starowieyskiego w Łaszczowie
II miejsce Kashka Sharp – z klasy I IV Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kopernika w Rzeszowie
III miejsce Iwona Lula – z klasy Ia Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Szczepanika w Krośnie

Nagrodzone pracy dotyczyły pierwszego tematu.

Ponadto, Komisja postanowiła przyznać wyróżnienia z uwagi na wysoki poziom tegorocznej edycji.

Wśród osób wyróżnionych znaleźli się: Umiel Jadwiga z klasy II Prywatnego Liceum i Gimnazjum sióstr Niepokalanek im. Matki Bożej Jazłowieckiej w Szymanowie, Zabrowarna Monika z klasy IIa Zespołu Szkół Elektronicznych i Ogólnokształcących im. prof. J. Groszkowskiego w Przemyślu, Kasprzyk Kinga z klasy IIa Zespołu Szkół Elektronicznych i Ogólnokształcących im. prof. J. Groszkowskiego w Przemyślu, Oleszek Patrycja z klasy Ie Zespołu Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących im. pro. J. Dechnika w Bilgoraju, Marnik Kamil z klasy IIIa I Liceum Ogólnokształcącego im. T. Kościuszki w Dąbrowie Tarnowskiej, Chmiel Marcin z klasy II Zespołu Szkół Zawodowych im. Jana III Sobieskiego w Przeworsku.

Wszystkim laureatom, osobom wyróżnionym i ich nauczycielom składamy serdeczne podziękowania i gratulacje za tak znaczące osiągnięcia. Podziękowania kierujemy również do osób, którzy nie zostali nagrodzeni. Jesteście jednak przykładem godnym naśladowania, gdyż widać u Was zainteresowanie sprawami międzynarodowymi.- mówią organizatorzy konkursu.

Dla zwycięzców Instytut Stosunków Międzynarodowych i Politologii PWSW przygotował nagrodę w postaci I Watch, książkę oraz pamiątkowy dyplom. Wyróżnieni otrzymają nagrody książkowe oraz dyplomy.

Dla laureatów i osób wyróżnionych mamy bogatą ofertę programową. Możemy się pochwalić wysokim poziomem i jakością kształcenia. Stosunki międzynarodowe i Politologia to przyszłościowe kierunki studiów, kierunki dla ludzi ambitnych, takich jak Wy. Byłoby nam miło mieć u siebie tak zdolnych i ambitnych ludzi, którzy wykazują dużą aktywność i chęci w poznawanie współczesnego świata.- dodają organizatorzy.

Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się 25 kwietnia, o godz. 12:00 w Instytucie Stosunków Międzynarodowych i Politologii, sala 226 (II piętro), budynek Kolegium Wschodniego PWSW, ul. Książąt Lubomirskich 4.