Rozstanie z polityką. Poseł Majka rezygnuje.

25 września 2019

Jeden z najbarwniejszych polskich posłów odchodzi z polityki. Robert Majka w wywiadzie udzielonym telewizji internetowej Powiśle zapowiedział rezygnację z działalności politycznej.

Do niedawna poseł Majka był szykowany do startu do ław sejmowych z list Konfederacji. Jednak okazało się, że zabrakło dla niego miejsca na liście ugrupowania tworzonego przez Korwin-Mikkego, narodowców Roberta Winnnickiego i środowisko Grzegorza Brauna. Ze słów posła Majki wynika, że Konfederacja nie chciała, by Majka został wpisany na listę wyborczą tego ugrupowania.

Zdaniem Majki w Polsce od lat nie ma zasadniczych zmian systemowych, ponieważ kraj jest skrycie rządzony przez dawne służby generała Czesława Kiszczaka. Działalność polityczna posła przypominała waleniem głową w mur, a w zakłamanej rzeczywistości walka nie ma sensu-powiedział sam o sobie Robert Majka. Jego zdaniem, rozpętano wokół niego akcję hejtu i dezinformacji.

 

W jaki sposób postępuje się wobec ludzi, którzy zagrażają temu systemowi? (…). Na zasadzie ,,plotka pod specjalnym nadzorem”. Jest taki film dokumentalny, jak aparat bezpieczeństwa cywilny i wojskowy urabiał opinię osobom w PRL-u, i ta sytuacja w Polsce, III RP, się nie zmieniła.

Robert Majka.

 

Robert Majka w pożegnalnym wywiadzie nie szczędził refleksji na temat natury ludzkiej i odrzucania przez społeczeństwo osób głoszących prawdę. Podziękował jednak tym osobom, które wspierały go w jego karierze politycznej. W rozmowie z prowadzącym rozmowę redaktorem Rafałem Mossakowskim, Majka zapowiedział wydanie książki. Miałby to być wywiad-rzeka z odchodzącym posłem.

 

zdj.sejm.gov.pl