Rocznik 2009 UKS Orlik Przemyśl z pucharem Śnieżki Cup 2017

26/06/2017
2085 Views

Dzień 18 czerwca przeszedł do historii UKS Orlik Przemyśl – na bardzo silnie obsadzonym ogólnopolskim turnieju w Dębicy Śnieżka Cup 2017 rocznik 2009 sięgnął po główną nagrodę. Do rywalizacji stanęło 20 zespołów z całej Polski w każdym roczniku.


Orlątka po wygraniu czterech spotkań grupowych w ćwierćfinale ograły Chemika Pustków. Los chciał, że w półfinale spotkali się z Lubelskim Motorem uważanym przez większość obserwatorów za zdecydowanego faworyta, zapomniano jednak, że z przemyską drużyną nie jest tak łatwo i do przerwy prowadziła ona 3-0. Po zmianie stron Motor natarł z furią i doszło do niesamowitych emocji, na minutę przed końcem strzelili na 3-4 ale w tym dniu musieli uznać wyższość chłopaków z Przemyśla.

W finale na przeciwko siebie stanęły ekipy z grupy eliminacyjnej Bardomed z UKS, warto zaznaczyć, że w grupie UKS Orlik Przemyśl pokonał ich 4-1, ale tym razem Orlątka resztkami sił utrzymali wynik 1-1. Sędzia zarządził karne, które strzelali lepiej i dzięki temu mogli cieszyć się ze zwycięstwa w tak prestiżowym turnieju.

Barw UKS Orlik Przemyśl 2009 bronili: Misio “Anakonda” Góral, Gracek Dzięgielowski, Karol Stecura, Misiu Cygan, Wojtuś Gazda, Oski “Lewy” Baniecki, Gracek “Krycha” Młodziński, Oskar Januszke, Borys “Aguerro” Makarowski. Trener: Henryk Łaskarzewski .

Na wyróżnienie też zasługuje rocznik 2008 z Przemyśla, który po bardzo ciężkim boju w gronie 20 drużyn zajął 3 miejsce wygrywając 6 spotkań, jedno przegrywając w półfinale z późniejszym zwycięzcą BKS Lublin 4-2 po bardzo dramatycznym meczu w którym losy ważyły się do ostatniej minuty. Przemyscy chłopcy stanęli na najniższym stopniu podium tego bardzo mocno obsadzonego turnieju, jednego z największych tego typu w Polsce. W tegorocznej edycji startuje ponad 1200 zawodników w 5 kategoriach wiekowych.
Przemyski UKS wystąpił w składzie: Karol Orfin, Kacper Łacina, Tymcio Sociński, Wiktor Kłusek, Mateusz Bobrowicz, Hubcio Kędziora, Marcel Jamrozik, Sergiusz Rożak, Gracjan Czapniewski, Jasiu Borysławski, Kamil Łacina. Trener: Henryk Łaskarzewski.


Inne wiadomości

Przemyśl uczcił Dzień Pamięci Ofiar Ludobójstwa na Wołyniu i Małopolsce Wschodniej
Przemyśl
687 views
Przemyśl
687 views

Przemyśl uczcił Dzień Pamięci Ofiar Ludobójstwa na Wołyniu i Małopolsce Wschodniej

af - 16/07/2018

Jedynastego lipca, w Przemyślu odbyły się obchody upamiętniające Krwawą Niedzielę. Uroczystości związane z Dniem Pamięci Ofiar Ludobójstwa na Wołyniu i…

Komunikat Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Przemyślu
Przemyśl
958 views
Przemyśl
958 views

Komunikat Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Przemyślu

af - 16/07/2018

Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Przemyślu informuje o mogących wystąpić zakłóceniach w pracy sieci wodociągowej oraz okresowych spadkach ciśnienia. Przedsiębiorstwo…

Mieszkaniec Przemyśla uciekał ze skradzionym kartonem papierosów
Przemyśl
414 views
Przemyśl
414 views

Mieszkaniec Przemyśla uciekał ze skradzionym kartonem papierosów

af - 16/07/2018

40-letni mieszkaniec Przemyśla ukradł karton papierosów. Został zatrzymany przez policjantów, gdy uciekał. W dniu 12 lipca, około godz. 8, w…