Rocznik 2009 UKS Orlik Przemyśl z pucharem Śnieżki Cup 2017

26/06/2017
1868 Views

Dzień 18 czerwca przeszedł do historii UKS Orlik Przemyśl – na bardzo silnie obsadzonym ogólnopolskim turnieju w Dębicy Śnieżka Cup 2017 rocznik 2009 sięgnął po główną nagrodę. Do rywalizacji stanęło 20 zespołów z całej Polski w każdym roczniku.

Orlątka po wygraniu czterech spotkań grupowych w ćwierćfinale ograły Chemika Pustków. Los chciał, że w półfinale spotkali się z Lubelskim Motorem uważanym przez większość obserwatorów za zdecydowanego faworyta, zapomniano jednak, że z przemyską drużyną nie jest tak łatwo i do przerwy prowadziła ona 3-0. Po zmianie stron Motor natarł z furią i doszło do niesamowitych emocji, na minutę przed końcem strzelili na 3-4 ale w tym dniu musieli uznać wyższość chłopaków z Przemyśla.

W finale na przeciwko siebie stanęły ekipy z grupy eliminacyjnej Bardomed z UKS, warto zaznaczyć, że w grupie UKS Orlik Przemyśl pokonał ich 4-1, ale tym razem Orlątka resztkami sił utrzymali wynik 1-1. Sędzia zarządził karne, które strzelali lepiej i dzięki temu mogli cieszyć się ze zwycięstwa w tak prestiżowym turnieju.

Barw UKS Orlik Przemyśl 2009 bronili: Misio “Anakonda” Góral, Gracek Dzięgielowski, Karol Stecura, Misiu Cygan, Wojtuś Gazda, Oski “Lewy” Baniecki, Gracek “Krycha” Młodziński, Oskar Januszke, Borys “Aguerro” Makarowski. Trener: Henryk Łaskarzewski .

Na wyróżnienie też zasługuje rocznik 2008 z Przemyśla, który po bardzo ciężkim boju w gronie 20 drużyn zajął 3 miejsce wygrywając 6 spotkań, jedno przegrywając w półfinale z późniejszym zwycięzcą BKS Lublin 4-2 po bardzo dramatycznym meczu w którym losy ważyły się do ostatniej minuty. Przemyscy chłopcy stanęli na najniższym stopniu podium tego bardzo mocno obsadzonego turnieju, jednego z największych tego typu w Polsce. W tegorocznej edycji startuje ponad 1200 zawodników w 5 kategoriach wiekowych.
Przemyski UKS wystąpił w składzie: Karol Orfin, Kacper Łacina, Tymcio Sociński, Wiktor Kłusek, Mateusz Bobrowicz, Hubcio Kędziora, Marcel Jamrozik, Sergiusz Rożak, Gracjan Czapniewski, Jasiu Borysławski, Kamil Łacina. Trener: Henryk Łaskarzewski.


Inne wiadomości

Przemyscy radni z niepokojem odnoszą się do pogarszających się przemyskich usług medycznych
Wiadomości
970 views
Wiadomości
970 views

Przemyscy radni z niepokojem odnoszą się do pogarszających się przemyskich usług medycznych

af - 21/02/2018

Przemyscy radni przyjęli rezolucję, według której z niepokojem odnoszą się do informacji o pogarszaniu się jakości świadczenia usług medycznych w…

Śliwnica w powiecie przemyskim. Matka zadała 8 ciosów synowi. W rodzinie dochodziło do nieporozumień
Przemyśl
1948 views
Przemyśl
1948 views

Śliwnica w powiecie przemyskim. Matka zadała 8 ciosów synowi. W rodzinie dochodziło do nieporozumień

af - 20/02/2018

Andrea P. zadała synowi 8 ran kłutych. Od początku roku w rodzinie dochodziło do nieporozumień. Do zdarzenia doszło w sobotni…

Chciał przewieźć przez granice pojazdy kupione jako odpad
Przemyśl - okolice
1265 views
Przemyśl - okolice
1265 views

Chciał przewieźć przez granice pojazdy kupione jako odpad

af - 19/02/2018

Obywatel Ukrainy próbował przewieźć przez granicę mercedesy kupione w Stanach Zjednoczonych jako odpad. Łączna wartość pojazdów to 250 tys. zł.…