Regionalny System Ostrzegania ruszy w styczniu

19 listopada 2014

Już w styczniu będziemy mogli korzystać z Regionalnego Systemu Ostrzegania ( RSO ). Dzięki niemu otrzymamy ostrzeżenia meteorologiczne, hydrologiczne czy też informacje drogowe.

Od stycznia 2015 r Regionalny System Ostrzegania będzie w pełni wykorzystywany w TVP Regionalnej i aplikacji mobilnej, a od lipca obejmie wszystkie kanały TVP nadawane w naziemnej TV cyfrowej i powiadamianie sms. Od niedawna można testować bezpłatną aplikację w telefonach komórkowych. Aplikacja RSO umożliwia dostęp do komunikatów wojewódzkich centrów zarządzeń kryzysowych z każdego województwa.

Ostrzeżenia obejmuje kategorie : ogólne, meteorologiczne, hydrologiczne, stany wód, a także informacje drogowe. Aktualnie trwają prace nad wysyłaniem komunikatów przez wiadomości sms.

Komunikat będzie generowany przez wojewódzkie centrum zarządzania kryzysowego na stronie internetowej urzędu wojewódzkiego, a następnie w naziemnej TV cyfrowej ( regionalnej ) i aplikacjach telefonicznych. Ostrzeżenia pojawiać się będą na ekranie tv w formie napisów, informując i odsyłając do stron na telegazecie lub internecie, gdzie będą podane szczegóły informacji.