Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski w Przemyślu

10 listopada 2015

W dniach 13-14 listopada br. Na drogach Pogórza Przemyskiego i Dynowskiego zostanie rozegrana ostatnia runda Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski „2. Rajd Arłamów”. To tu rozegra się batalia o tytuł mistrza Polski w klasyfikacji generalnej. Pretendentów jest trzech, dlatego rywalizacja zapowiada się bardzo emocjonująco.

Wśród niestety tylko 30 załóg, które zgłosiły się do rajdu, jest przemyski kierowca Grzegorz Musz, pilotowany przez Bogusława Browińskiego. Honorowy start do rajdu odbędzie się spod Urzędu Miasta, na przemyskim rynku o godzinie 15,15 Harmonogram zawodów wraz z mapkami odcinków specjalnych można znaleźć na stronie www.rajdarlamow.pl. Pierwszego dnia zawodów w piątek, najciekawiej zapowiada się odcinek medialny rozgrywany wokół Zniesienia w Przemyślu, na ulicach Grochowskiej, Pasteura i Przemysława. To nietypowy odcinek, bowiem zawodnicy będą go pokonywać jeżdżąc w kółko wokół kopca Tatarskiego czterokrotnie. Start do pierwszego odcinka „Przemyśl „ nastąpi o godz. 17.15 a o godz. 19.35 Zawodnicy pojawia się tam ponownie .

Informacja o zamknięciu dróg w Przemyślu.

W godzinach od 15:30 do 21:30 w Przemyślu zostaną zamknięte – ul. Grochowska (od ul. Ziemowita do ul. Regera), ul. Pasteura (od skrzyżowania. z ul. Ziemowita), ul. Przemysława, ul. Tatarska (do skrzyżowania z ul. Jagiełły), ul. Kupały (do skrzyżowania. z ul. Regera)

W godzinach od 13:00 do 20:00 zamknięte zostaną – Rynek Miejski, ul. Kościuszki, ul. Wodna

Obserwacja zmagań rajdowców będzie możliwa tylko ze stref kibica wyznaczonych przez organizatora. 1 strefa to rewir między ul. Pasteura i Grochowską (obok Krzyża Zawierzenia, przekaźnika, Kopca Tatarskiego, wyciągu narciarskiego) 2 strefa to okolice górnego parkingu przy cmentarzu komunalnym .

Jak się dostać do pierwszej strefy. Można wjechać samochodem i zaparkować na jednym z dwóch wewnętrznych parkingów. Pamiętać należy że ulice dojazdowe zostaną zamknięte o 15.30 Można również dojść piechotą, korzystając z dwóch śluz dla kibiców z ul. Tatarskiej i Kupały. Tu również pamiętać należy , że śluzy te będą zamknięte na 30 min przed startem do odcinka. Bowiem w tym czasie po odcinku będą się poruszać samochody funkcyjne organizatora a przekraczanie i poruszanie się po trasie będzie zabronione. Otwarcie przejścia nastąpi dopiero po zakończeniu zawodów ok. godz. 21.30 Można również dostać się do strefy przez most dla narciarzy.

Jak dostać się do drugiej strefy. Najprościej od ul. Słowackiego spacerkiem przez cmentarz lub przez ogrody działkowe.

Priorytetem jest bezpieczeństwo kibiców, zawodników i organizatorów. Dlatego ważnym jest by każdy z nas stał w bezpiecznym miejscu .

Do odcinka medialnego „Przemyśl” zawodnicy startują z ul. Grochowskiej i przejeżdżają cztery razy pętlę wokół kopca. Za czwartym razem skręcają z Grochowskiej w prawo i zjeżdżają po kostce do mety usytuowanej na ul. Przemysława przy cmentarzu.

Opracował Mirosław Bar