Radny atakuje Kuchcińskiego. Wraca temat odebrania tytułu.

19 września 2019

Podczas poniedziałkowej sesji Rady Miejskiej Przemyśla radny Wojciech Błachowicz przedstawił projekt uchwały, która ma odebrać Markowi Kuchcińskiemu tytuł Honorowego Obywatela Przemyśla. Jest to już kolejna propozycja odebrania tego tytułu Kuchcińskiemu- niedawno informowaliśmy o petycji w tej sprawie złożonej do przewodniczącej rady przez vlogera Ireneusza Dzieszkę. I Dzieszko, i Błachowicz przekazali, że powodem ich wniosków jest afera samolotowa z udziałem byłego marszałka.

Pojawiły się jednak nowe okoliczności, które utwierdziły Błachowicza w tym, że Kuchcińskiemu tytuł należy zabrać. Według radnego KO, doszło do użycia państwowej spółki PGE Obrót do prowadzenia kampanii Kuchcińskiego- Błachowicz pokazał publicznie list jaki otrzymał od tej spółki. Jak twierdzi, otrzymał on do domowej skrzynki pocztowej wezwanie do zapłaty za zaległy rachunek za prąd. Nie było w tym nic niezwykłego, gdyby nie to, że do wezwania załączony był materiał wyborczy Marka Kuchcińskiego. Na rewelacje Błachowicza wiceprzewodniczący RM Andrzej Zapałowski zareagował dość nerwowo i zaproponował by sprawę załatwiać po wyborach. Zapałowski stwierdził że ,,czuje się niezręcznie”.

Czy Błachowicz rzeczywiście dostał ulotkę razem z wezwaniem czy raczej jest to przypadek, że listy trafiły równocześnie do skrzynki? Do naszej redakcji dotarł kilka dni temu podobny sygnał. Otóż, wg czytelnika, w skrzynce pocztowej jednego z bloków mieszkalnych w Przemyślu, pojawiły się w tym samym czasie ulotki Marka Kuchcińskiego wraz z instrukcją wyborczą od Komisarza Wyborczego w Przemyślu. Wiele wskazuje jednak, że zadziałał tu jednak zwykły zbieg okoliczności polegający na tym, że listonosz równocześnie miał za zadanie rozkolportować list od komisarza wyborczego i, zapewne płatną korespondencję wyborczą.

Takiej bezczelności trudno sobie wyobrazić. Ten pan nie dość, że wykorzystywał wszystkie możliwe samoloty, helikoptery, samochody w tym państwie, to jeszcze wykorzystuje za także moje pieniądze spółkę Skarbu Państwa. Tego już dość.-Wojciech Błachowicz

Choć smaczku sprawie dodaje to, że prezesem PGE Obrót nie tak dawno został Robert Choma, były prezydent Przemyśla, którego z Kuchcińskim łączą od wielu lat przyjacielskie relacje, a zorientowani twierdzili, że to właśnie Kuchciński ,,załatwił” posadę w energetyce Chomie, to PGE Obrót zaprzecza zdecydowanie rewelacjom radnego.