Przez zieloną granicę z papierosami i łopatą

8 kwietnia 2017

Obywatel Ukrainy przemycał papierosy przez zieloną granicę. Mężczyzna już wcześniej był karany za przemyt towarów akcyzowych.

W środę 5 kwietnia funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Korczowej, kilka metrów od linii granicy zatrzymali 58 – letniego obywatela Ukrainy. Mężczyzna przeniósł przez zieloną granicę 800 paczek papierosów zapakowanych w papierowe kartony – do jednego z nich przymocowane były szelki, które umożliwiały przeniesienie części towaru na plecach. Obywatel Ukrainy twierdził, że chciał z papierosami dojść na przygraniczny bazar w Korczowej i tam je sprzedać. Mężczyzna miał przy sobie także łopatę, która miała mu służyć do obrony np. przed wilkami. Najprawdopodobniej jednak chciał nią zatrzeć ślady przekroczenia granicy pozostawione na pasie kontrolnym.

Wartość zatrzymanych papierosów oszacowano na 11 tysięcy złotych. Funkcjonariusze SG ustalili również, że obywatel Ukrainy był już karany za przemyt towarów akcyzowych przez zieloną granicę. 58 – latek, oprócz tego że odpowie za nielegalne przekroczenie granicy, zostanie również ukarany za przestępstwo skarbowe – przemyt towarów akcyzowych.
Zatrzymany mężczyzna w ramach umowy o readmisji został w tym samym dniu przekazany stronie ukraińskiej.