Czy w Przemyślu powstanie galeria na Rybim Placu?

3 lipca 2014

Czy na Rybim Placu w Przemyślu powstanie galeria handlowa ? – zastanawiają się mieszkańcy miasta. Na Forum Rozwoju Przemyśla pojawiła się wizualizacja takiej inwestycji.

Na stronie Forum Rozwoju Przemyśla pojawił się plan budowy obiektu handlowo-usługowego wraz z cześcią rozrywkową. Autorem projektu jest pracownia projektowa H44, a inwestorem spółka MKM Plaza w Rzeszowie, która jest również udziałowcem kilku rzeszowskich galerii handlowych.

Planowana inwestycja przewiduje sklepy i lokale usługowe, kino wielosalowe oraz podziemny parking na 300 miejsc. A wszystko, to miałoby powstać Rybim Placu, na trzech kondygnacjach.

Urząd Miasta jak i sam prezydent Robert Choma póki co nie podają szczegółów. Wiadomo jedynie, że sprawa ta zostanie poruszona na sesji Rady Miejskiej.

Kwestia sprzedaży terenu Rybiego Placu pojawiła się również w roku ubiegłym, wtedy to radni nie wyrazili zgody, a ich głównym argumentem była obrona kupców mających swoje lokale w pobliżu.

Pomysł zagospodarowania tego placu w ten sposób budzi spore kontrowersje wśród mieszkańców . Nieliczni widzą w nim szansę na rozwój miasta oraz nowe miejsca pracy. Większość jednak jest przeciwna twierdząc, że kolejna galeria w Przemyślu jest niepotrzebna, a zamiast niej przydałby się skatepark, porządne lodowisko czy też basen. Wiele osób ma zastrzeżenia co do samej lokalizacji, zdecydowanie za bliskiej w stosunku do starówki miasta.

Mieszkańcy również dopatrują się w tym pomyśle nietrafnego sposobu na łatanie dziury w budżecie, sprzedaż takiej nieruchomości w trakcie kryzysu, to najgorszy pomysł ze względu na cenę, która jest wtedy o wiele niższa niż faktyczna wartość obiektu.

Pojawia się pytanie, czy pomysł, który ujrzał światło dzienne przed zbliżającymi się wyborami, nie jest tylko kolejną obiecanką wyborczą.