Przemyślanka zaatakowała ochroniarza marketu gazem. Jest w rękach policji

6 marca 2017

Policja zatrzymała 31 letnią przemyślankę, która dziś rano w markecie sieci Lidl, dokonała kradzieży, a następnie przy próbie zatrzymania zaatakowała ochroniarza sklepu gazem pieprzowym.

Dziś rano, niedługo po otwarciu, do sklepu Lidl na ulicy 29 Listopada w Przemyślu weszła kobieta, która zamiast zakupów, dokonała kradzieży kosmetyków. Został jednak przy tym zauważona za pomocą monitoringu. Kiedy mieszkanka Przemyśla próbowała przekroczyć linię kas, pracownik ochrony dokonał próby zatrzymania jej. Jak poinformowała nas sierż. szt. Marta Fac, rzecznik prasowy przemyskiej policji, kiedy kobieta została poproszona do udania się do pomieszczenia ochrony, użyła wówczas gazu pieprzowego. Pomimo tego, ochroniarz przy pomocy jednego z klientów, nie dopuścił do opuszczenia przez nią sklepu i przekazał ją w ręce wcześniej już wezwanych policjantów. Cała sytuacja rozgrywała się bardzo szybko i dynamicznie.

Wskutek ataku, poszkodowani zostali ochroniarz sklepu oraz kasjerka, która znalazła się w zasięgu rażenia chmury gazu. Obydwoje zostali opatrzeni przez ratowników karetki pogotowia. Ich stan nie wymagał jednak hospitalizacji.

Przeciwko agresywnej przemyślance trwa postępowanie zmierzające do postawienia zarzutu kradzieży rozbójniczej, za co groziłoby jej od roku do 10 lat pozbawienia wolności.