Przemyślanka laureatką konkursu historycznego

27 czerwca 2014

Trzecie miejsce Przemyślanki w wojewódzkim konkursie wiedzy historycznej „Pamięć i Wspomnienie Wielkich Polaków, Jan Paweł II i Lech Kaczyński”. Jego finał odbył się 24 czerwca w Przeworsku.

Do konkursu swoje prace literackie i plastyczne zgłosiło ponad 100 osób, z czego do finału przeszło 13 z 10 miast. Koordynatorem konkursy był Maciej Kamiński, a organizatorami : NSZZ Solidarność Region Ziemia Przemyska, NSZZ Region Rzeszowski, Państwowa Wyższa Szkoła Wschodnioeuropejska-Instytut Historii, Podkarpackie Centrum Edukacji Nauczycieli w Rzeszowie, Jarosławskie Stowarzyszenie Historyczno-Patriotyczne, Forum Młodych Prawa i Sprawiedliwości Podkarpacie, Ruch Społeczny im. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego w Jarosławiu.

Patronat objął Europoseł Tomasz Poręba, który ufundował za I miejsce wycieczkę do Brukseli oraz Marszałek Województwa Podkarpackiego Władysław Ortyl.

Zwycięzcą konkursu został Adrian Zięba z Tarnobrzega, II miejsce przypadło Arturowi Roszale z Boguchwały, a miejsce III zajęła Iwona Linczowska z Przemyśla.

Laureaci otrzymali dyplomy, książki, sprzęt sportowy, turystyczny i komputerowy.