Przemyscy pogranicznicy w Biegu Rzeźnika

27 czerwca 2014

Funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału SG wzięli udział w XI Biegu Rzeźnika. Ukończyło go czterech pograniczników z tego oddziału.

Do udziału w biegu zgłosiło się prawie 1200 zawodników, czyli 596 dwuosobowych drużyn, które miały do pokonania dystans 77 km i ponad 3500 m przewyższeń.

Bieg Rzeźnika rozpoczął się o wschodzie słońca w Komańczy. Trasa w całości przebiegała czerwonym szlakiem turystycznym : Wysokim Działem do Cisnej, przez górę Jasło do miejscowości Kalnica, a następnie do miejscowości Brzegi Górne przez górę Smerek i Połoninę Wetlińską. Ostatni etap biegł z Brzegów Górnych przez Połoninę Caryńska do Ustrzyk Górnych.

Najlepszy czas spośród funkcjonariuszy Bieszczadzkiego Oddziału SG miał st. chor. SG Marek Żuk ( Strzeżony Ośrodek dla Cudzoziemców w Przemyślu ) 9 h 36 min, co dało mu 11 miejsce. Na 14 miejscu znalazł się st. sierż. SG Andrzej Dziedzicki ( Strzeżony Ośrodek dla Cudzoziemców w Przemyślu ) z czasem 9 godzin i 43 min.
Na 26 miejscu bieg ukończył ppor. SG Paweł Stańko ( SG w Ustrzykach Górnych ) – 10 h 9 min, miejsce 238 sierż. sztab. SG Janusz Gołowkin ( SG w Krościenku ) – 12 h 58 min.