Przemyśl uczcił Święto Straży Pożarnej

23 maja 2018

W dniu 22 maja, na Placu Świętego Floriana w Przemyślu odbył się uroczysty apel z okazji święta strażaków. Podczas uroczystości wręczono awanse i medale.

Prezydent Miasta Przemyśla Robert Choma w swoim przemówieniu zapewnił, że ciężka i ofiarna służba strażaków doceniana jest przez nas wszystkich nie tylko od święta.
Wreszcie doczekaliśmy się i tego, że w mieście Przemyślu, w naszej Jednostce, są poczynione nakłady inwestycyjne i zapowiedziane są kolejne. Czekamy na więcej, bo te zapowiedzi powinny być według mnie, ale i wielu z nas uzupełnione o zadanie, na które bardzo długo czekamy – Na powstanie w naszym mieście drugiej jednostki gaśniczo-ratowniczej. Teren, na której ma ona powstać, został już przekazany. – powiedział prezydent miasta Przemyśla Robert Choma.

Wśród odznaczonych znaleźli się nie tylko strażacy. Brązową odznaką „Zasłużony dla ochrony przeciwpożarowej” nadaną przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, odznaczony został Grzegorz Hayder – zastępca prezydenta miasta Przemyśla, który podkreślił, że to wyróżnienie traktuje jako zachętę do dalszego wspierania przemyskiej Straży Pożarnej.

Podczas wtorkowych obchodów, przemyskim Strażakom oficjalnie przekazano nowy wóz ratowniczo-gaśniczy marki Volvo.

Fot. Agata Czereba (www.przemysl.pl)