Przemyśl pamięta o Niemenie – Grażyna Łobaszewska w hołdzie Mistrzowi

1 stycznia 2020

Jest niewielu artystów, którzy bez obaw mogą porwać się na interpretację twórczości Czesława Niemena. Do tego potrzeba nie tylko doskonałych warunków wokalnych, ale także odpowiedniej wrażliwości i scenicznej charyzmy. Wszystko to dostrzegł w Grażynie Łobaszewskiej sam Czesław Niemen, który niejako upoważnił ją do czerpania ze swojego artystycznego dorobku.

Od 2008 roku artystce na koncertach regularnie towarzyszy grupa Ajagore. W jej skład wchodzą: Sławomir Kornas (bas, śpiew), Maciej Kortas (gitary) i Michał Szczeblewski (perkusja). Z ich współpracy powstała płyta „Dziwny jest…”. Na ten wyjątkowy album złożyło się jedenaście piosenek z różnych okresów twórczości Czesława Niemena, część utworów została zreinterpretowana i zaaranżowana na nowo, a części – jak mówi sama Łobaszewska – nie wolno ruszać, zachowano więc oryginalne aranżacje. 

W takim repertuarze już 19 stycznia 2020 roku o godzinie 18:00 usłyszymy Grażynę Łobaszewską z zespołem Ajagore na zamkowej scenie Przemyskiego Centrum Kultury i Nauki ZAMEK.

Bilety w cenie 60 zł do nabycia w sklepie muzycznym MUSICLAND, ul. Serbańska 13, tel. 16 675 01 82 oraz online na kupbilecik.  

 

Artykuł sponsorowany