Przemyśl ma szansę na Pracownię Orange

25 sierpnia 2017

Do 8 września można składać wnioski na multimedialną Pracownię Orange. W tegorocznej edycji Fundacja Orange założy 25 takich pracowni.

W dniu 10 sierpnia Fundacja Orange rozpoczęła nabór do programu społecznego „Pracownie Orange”, w którym pracownicy Fundacji zakładają multimedialne świetlice oraz pomagają w ich prowadzeniu. W tegorocznej edycji programu założonych zostanie 25 nowych pracowni w miastach i wsiach o populacji do 40.000 mieszkańców. Zostaną one bezpłatnie wyposażone w komputery, dostęp do szybkiego Internetu, urządzenie wielofunkcyjne, telewizory LCD, konsolę do gier, zestaw lofirobotów oraz zestaw mebli.

Ponadto Fundacja Orange przekaże środki finansowe na odnowienie pomieszczenia oraz na oznakowanie lokalizacji. Zadba również o wsparcie techniczne, zabezpieczenia antywirusowe sprzętu, a liderom pracowni zapewni merytoryczne wsparcie w postaci szkoleń, tutoriali, webinariów, wizyt studyjnych i możliwości zdobycia grantów finansowych.

O Pracownię Orange mogą ubiegać się zespoły, tzw. grupy inicjatywne, złożone z minimum 3 pełnoletnich osób, które wspólnie z lokalną instytucją lub organizacją przedstawią pomysły na wykorzystanie świetlicy z pożytkiem dla całej społeczności.

Aby dołączyć do programu należy znaleźć lokal, w którym pracownia będzie mogła funkcjonować, a następnie, w terminie od 10 sierpnia do 8 września br. wypełnić formularz, który dostępny jest na stronie: www.pracownieorange.pl.

Spośród wszystkich nadesłanych wniosków Komisja wybierze 64 najciekawsze propozycje, a o ostatecznej lokalizacji pracowni zdecydują internauci w głosowaniu online.

Pracownia Orange to miejsce spotkań, rozwoju pasji, kursów, warsztatów, tradycji lokalnych- otwarte dla wszystkich mieszkańców. Do tej pory Fundacja założyła 77 Pracowni Orange w całej Polsce. Pracownie te działają w domach kultury, świetlicach, bibliotekach, szkołach, organizacjach pozarządowych i innych ośrodkach użyteczności publicznej.

fot. fundacja.orange.pl/