Przemyśl : Chrzanów – 29:24 [galeria zdjęć]

Starcie Harcerzy z Cabanami nie należało do najładniejszych widowisk. Szczególnie pierwsza połowa, która mocno rozzłościła gości, próbujących bezskutecznie dogonić szybko oddalających się gospodarzy. Cały mecz był festiwalem kar i wykluczeń z kartkami w obydwu kolorach. Na szczęście te czerwone padły po stronie gości. Do szatni w drugiej połowie meczu zeszli Kamil Kirsz (39 minuta) i Marcin Skoczylas (52 minuta), nerwy i ambicja przysłoniły im sportowego ducha walki.

Harcerze od początku pewnie prowadzili i nie pozwolili gościom nawet na chwilę przewagi. Obie strony popełniały szereg błędów ale skuteczniejsi okazali się przemyślanie, schodząc z boiska po 30 minutach przy stanie 13:10.

W drugiej połowie mecz zdecydowanie nabrał tempa i mogliśmy zobaczyć kilka pięknych akcji zakończonych jeszcze piękniejszymi bramkami w wykonaniu Czuwaju. Na parkiecie, wśród harcerzy królowali: Paweł Puszkarski i bramkarz, Paweł Sar ( któremu udało się rzucić bramkę przeciwnikom). Stuprocentową skuteczność w rzutach karnych zaprezentował Mateusz Kroczek a Paweł Stołowski popisał się kilkoma widowiskowymi wrzutami. Maciej Kubisztal wywalczył dla Przemyśla dwa bardzo ważne rzuty karne i powstrzymywał zakusy Chrzanowa stojąc w kole jak skała. Pomimo błędów i niedokładności, Czuwaj pokazał dobrą postawę i powrócił do czołówki tabeli. Porównując zachowanie fair play obydwu drużyn, Harcerze pokazali klasę i byli ponad wszystkie nieporozumienia, nie dając wciągnąć się w przepychanki słowne. Brawo Wy!

Czuwaj: Sar 1, Szczepaniec, Orłowski, Kijanka – Lew, Puszkarski 11, Biernat 1, Stołowski 4, Kubik, Bajwoluk 2, Kulka, Kroczek 5, Trawnicki, Kubisztal 5
Karne: 4/4
Kary: 20 minut (Stołowski, Kubik, Bajwoluk, Kulka – 4 min., Biernat, Kubisztal – 2 min.)

MTS: Górkowski, Wiatr – Sieczka 1, Madeja 2, Żydzik 1, Rola 1, Wierzbic 3, Gasin 2, Kowal, Skoczylas Dawid, Olszewik, Orlicki 1, Kirsz 4, Stroński 6, Skoczylas Marcin 1, Bednarczyk 2
Karne:5/8
Kary:16 minut (Kirsz, Skoczylas – 6 min., Żydzik, Sieczka – 2 min.)
Czerwone kartki: Kirsz w 38. minucie (gradacja kar) oraz Skoczylas w 52. minucie (gradacja kar)