Przemyśl Bears zdobywcą brązu na Mistrzostwach Polski

15 lipca 2014

Drużyna Przemyśl Bears zdobyła brązowy medal w Mistrzostwach Polski w futbolu amerykańskim w wersji ośmioosobowej. Niedźwiadki już drugi raz z rzędu znalazły się na podium mistrzostw.

Finał rozgrywek Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego 8 odbył się w Iławie. Niedźwiadki na te rozgrywki pojechały w 17 osobowym, mocno osłabionym składzie ze względu na kontuzje zawodników poniesione w poprzednich spotkaniach.

W meczu półfinałowym Bears starli się ze rewelacyjną drużyną tegorocznych rozgrywek, beniaminkiem Gorzów Grizzlies, z którą przegrali 36:20.

Świetnie w tym przegranym półfinale zaprezentował się Arkadiusz Rahilewicz, jego celne podania pozwoliły na zdobycie 3 przyłożeń przez skrzydłowego Beniamina Iwanickiego.

W finale pocieszenia Bears zmierzyli się z Kozłami Poznań, pokonując ich 38:20 Spotkanie było popisem duetu Rahilewicz – Iwanicki, który ostatecznie zdobył 30 punktów.

Jak podkreśla prezes Przemyśl Bears Bartosz Wardęga „(…) Przed sezonem zakładaliśmy zdobycie medali z tego najcenniejszego kruszcu. Brązowe medale w tych okolicznościach to jednak wielki sukces i potwierdzenie dobrego kursu w jakim zmierzamy. Teraz przed nami kolejna walka. Do przyszłorocznego sezonu potrzebujemy ok 15 nowych zawodników. Mam nadzieję, że rekrutacje będą owocne i futbol amerykański nie zniknie z Przemyśla”.

W meczu finałowym Warsaw Eagles wywalczyli tytuł mistrza pokonując Gorzów Grizzlies 42:2.