Przemyśl Bears rozpoczyna nowy sezon

5 maja 2014

Klub Futbolu Amerykańskiego Przemyśl Bears już w najbliższą niedzielę, w Mielcu rozpocznie swój drugi sezon w Polskiej Lidze Futbolu Amerykańskiego. Poprzedni sezon przemyska drużyna zakończyła zdobywając srebrny medal.

Liga Futbolu Amerykańskiego istnieje w Polsce od roku 2006. W tym sezonie w rozgrywkach weźmie udział 70 drużyn w trzech klasach rozgrywkowych oraz dwóch formułach 11 i 8 osobowej. Niedźwiadki wezmą udział w rozgrywkach ośmioosobowych i w fazie grupowej zmierzą się z drużynami Aviators Mielec, AZS Silesia Rebels, Zagłębie Steelers.

W Mielcu zostaną rozegrane 4 turnieje, a Bearsi wezmą udział w pierwszym, w którym zmierzą się z Rebelsem i ostatnim z gospodarzem spotkania.

Prezes przemyskiego klubu Bartosz Wardęga podkreśla, że tegoroczne rozgrywki będą znacznie trudniejsze „AZS Silesia Rebels to jeden z najstarszych polskich zespołów, który do niedawna grał w najwyższej klasie rozgrywkowej. Co roku w formule ośmioosobowej docierają do turniejów finałowych i jest to najlepsza charakterystyka tej drużyny”.

Przemyska drużyna, do której doszło kilku skrzydłowych i liniowych ofensywnych na niedzielne rozgrywki pojedzie w nieco osłabionym składzie ze względu na kontuzje zawodników.

Turniej w Mielcu rozpocznie się o godzinie 10, na obiekcie Stali Mielec, a 10 czerwca odbędzie się w Przemyślu.

fotografia własna Przemyśl Bears