Przemyśl Bears podwójnie debiutują

29 kwietnia 2015
Długi weekend majowy zapowiada się jako najbardziej intensywny w trzyletniej historii Klubu Futbolu Amerykańskiego Przemyśl Bears. Zespół seniorów zadebiutuje w meczu z Highlanders Sucha Beskidzka w formule 11 osobowej, natomiast juniorzy, jako pierwsza drużyna na Podkarpaciu wystąpią w rozgrywkach juniorskich.

Juniorzy Przemyśl Bears wspólnie z kolegami z Aviators Mielec w tegorocznej edycji PLFA J8 wystąpią pod wspólną nazwą „Latające Niedźwiedzie”.

Pomysł połączenia sił zrodził się przed rokiem. W naszych szeregach ćwiczy 15 juniorów, w Mielcu 5. Występ osobno byłby niemożliwy ze względu na krótką ławkę. Wspólnie możemy zrealizować marzenia naszych młodszych kolegów-podsumowuje Bartosz Wardęga, prezes Bears.

Bears i Aviators dzieli prawie 150 kilometrów. Dzięki dwóm obozom przygotowawczym oraz specjalnym treningom udało się przygotować zespół do rozgrywek Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego.

Mamy wyrównany, silny skład. Rywale w naszej dywizji regularnie pojawiają się w finałach rozgrywek. Motywacja do walki jest ogromna nie tylko ze względu na debiut, ale również nagrodę jaka czeka na zwycięzców poszczególnych dywizji-dodaje Wardęga.

Mowa o finale rozgrywek, który w drugiej połowie czerwca zostanie rozegrany na poznańskim Golęcinie. Stadion w ramach projektu obywatelskiego został wybudowany niemalże od podstaw i służyć będzie żużlowcom oraz futbolistom amerykańskim. Nowa murawa, wymalowane na stałe linie, bramki i zapach nowości. Wielki finał juniorów nie mógł znaleźć się w lepszym miejscu.

Flying Bears w rundzie zasadniczej rozegrają cztery spotkania. Już w najbliższą niedzielę wyruszą na swój domowy turniej do Mielca (boisko MOSiR Mielec), gdzie zmierzą się z Tychy Falcons (godz.11:40) oraz Silesia Rebels (15:30). Za trzy tygodnie w turnieju w Tychach kolejnym przeciwnikiem będą Kraków Kings. Czwarte spotkanie, w zależności od zajmowanej lokaty w grupie, jest walką o awans do finału, lub walką o trzecie miejsce w dywizji.

Drużyna seniorów 1 maja wyruszy do Suchej Beskidzkiej, gdzie zmierzy się z miejscowymi Highlanders. Dla Bears będzie to pierwszy mecz w formule jedenastoosobowej.

W tym roku będziemy rywalizować w dalszym ciągu w „ósemkach”. Docelowo jednak w 2016 roku chcemy wystąpić w rozgrywkach PLFA II. Jedenastki są zupełnie odrębnymi rozgrywkami z innymi schematami gry i zachowań zawodników. Nasz mecz w Suchej Beskidzkiej traktujemy jak nowe doświadczenie. Zobaczymy czy uda się przestawić drużynę na nowy system- zastanawia się Bartosz Kościółko, trener Niedźwiedzi.  

Start spotkania o godz: 14:00, boisko MKS Babia Góra w Suchej Beskidzkiej.