Przemyśl Bears w finale PLFA 8

1 lipca 2014

Już za dwa tygodnie Przemyśl Bears powalczą w Iławie o złote medale w finale rozgrywek „ósemek” Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego. Niedźwiadki zapewniły sobie awans dzięki zwycięstwu nad Koźmiński Leons 30:0.

Przemyśl Bears jako beniaminek zawojował ubiegłoroczne rozgrywki PLFA 8 zajmując w finale drugie miejsce. W tegorocznym sezonie z bilansem 4:0 awansowali do ćwierćfinału, w którym zmierzyli się z pierwszą akademicką drużyną Koźmiński Leons. Spotkanie zakończyło się wynikiem 30:0 dla Bearsów.

„Nasza ofensywa znów była bezbłędna. Na wielkie słowa uznania zasługuje również formacja defensywna, która ani razu nie pozwoliła przeciwnikowi zbliżyć się do pola punktowego, często sama odzyskiwała futbolówkę” – mówi trener Bearsów Bartosz Wardęga.

Na koniec turnieju doszło do niecodziennej sytuacji. Pogoda nad Czeladzią nagle się załamała i wynik potyczki pomiędzy Bears a Warsaw Eagles rozstrzygnął…rzut monetą. Lepiej z wyborem trafili goście z Warszawy, którzy w ten sposób zapewnili sobie lepsze rozstawienie w turnieju finałowym.

W Iławie, 13 lipca Przemyśl Bears, Warsaw Eagles oraz dwie drużyny wyłonione w turnieju w Gorzowie powalczą w wielkim finale PLFA 8.

 fot. Przemyśl Bears (Facebook)