Przemyskie lodowisko nieczynne z powodu awarii. W styczniu ruszy lodowisko mobilne

13 grudnia 2017

Przemyskie sztuczne lodowisko podczas tego sezonu z powodu awarii działało tylko dwa dni. W drugim tygodniu stycznia w naszym mieście ma ruszyć wypożyczone lodowisko mobilne.

Podczas obecnego sezonu, przemyscy łyżwiarze mogli korzystać ze sztucznego lodowiska przy ul.Sportowej zaledwie przez dwa dni. Powodem zamknięcia obiektu jest awaria instalacji.

Po blisko dwudziestu latach od ostatniej modernizacji dalsze naprawy rozszczelniającej  się instalacji stają się nieopłacalne i nie gwarantują bezawaryjnego funkcjonowania przemyskiej „ślizgawki”, tym bardziej, że teren gdzie lodowisko się znajduje, jest przewidziany pod inną ważną dla przemyślan inwestycję, czyli budowę kompleksu basenów. – informuje Witold Wołczyk, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Przemyślu.

Najprawdopodobniej w drugim tygodniu stycznia przyszłego roku, ruszy w naszym mieście wypożyczone na ten sezon lodowisko mobilne. Obecnie trawą procedury, które pozwolą na jego instalację na powierzchni sztucznego lodowiska przy ul. Sanockiej.
Niezależnie od tego Miasto planuje zabezpieczenie w budżecie na przyszły rok pieniędzy na zakup sztucznego lodowiska mobilnego. Za utrudnienia w korzystaniu lodowiska przepraszamy przemyskich łyżwiarzy i prosimy o cierpliwość. – dodaje W.Wołczyk.

Anna Fortuna