Przemyski Uniwersytet Trzeciego Wieku wziął udział w sportowej olimpiadzie

3 czerwca 2014

„(…) rekord za rekordem pada, olimpiada, olimpiada, młodość seniorami włada (…)”, to słowa hymnu, jaki towarzyszył VI Ogólnopolskiej Olimpiadzie Sportowej Uniwersytetów Trzeciego Wieku i organizacji senioralnych „Trzeci wiek na start”. Przemyski Uniwersytet Trzeciego Wieku reprezentowała grupa 15 uczestników.

Impreza odbyła się 24 maja nad zalewem „Mitręga”. Zorganizowana została przez gminę Łazy i miasto Zawiercie. Jak przystało na olimpiadę rozpoczęto ją od przemarszu reprezentacji poszczególnych uniwersytetów, zapaleniem znicza i odśpiewaniem hymnu.

W zmaganiach sportowych wzięło udział ponad 850 zawodników z 48 uniwersytetów z kraju oraz Austrii i Słoweni. Przemyską grupę do zawodów przygotowała mgr Jolanta Cicińska, będą członkiem zarządu uniwersytetu.

Zawodnicy rywalizowali w takich dyscyplinach jak : pływanie, lekka atletyka , strzelanie, wyścig rowerowy, brydż sportowy, tenis ziemny i stołowy, kajakarstwo, turniej boule.

Zwycięzcą olimpijskich potyczek został Uniwersytet Trzeciego Wieku w Gliwicach zaś Przemyśl zajął miejsce ósme.

Przemyscy sportowcy zdobyli indywidualne medale : złoty medal w pływaniu na 50 m stylem klasycznym – Bolesław Czyżowicz, złoty medal w brydżu sportowym – Maciej Krzywka i Jan Korczowski, srebny medal w pływaniu na 50 m stylem dowolnym – Ryszard Skoczylas, brązowy medal w tenisie stołowym – Marek Ofiarski. Ich udział był możliwy dzięki wsparciu Urzędu Miejskiego w Przemyślu.

Zawody sportowe były też okazją do zaprezentowania programów artystycznych przygotowanych przez seniorów różnych organizacji. Gościem honorowym był prof. Jerzy Buzek.

Uczestnicy olimpiady poprzez aktywność fizyczną propagują zdrowy tryb życia.

fot. Przemyski Uniwersytet Trzeciego Wieku