Przemyski UKS Gladiator z wizytą w Pałacu Prezydenckim

23 marca 2015

Uczniowski Klub sportowy z Przemyśla został zaproszony na obchody 30 -lecia Olimpiad Specjalnych Polska.  Gala odbyła się w Warszawie.

W dniu 18 marca w Pałacu Prezydenckim w Warszawie zorganizowane zostały obchody z okazji 30-lecia Olimpiad Specjalnych Polska. Gospodarzem gali była Pierwsza Dama RP Pani Anna Komorowska. Wśród licznych zaproszonych gości znalazła się również reprezentacja Uczniowskiego Klubu Sportowego Gladiator z Przemyśla /trenerzy – Tomasz Bandrowicz i Piotr Pająk; zawodnicy – Gabriela Huk, Kamila Guziec, Barbara Wojdyła, Krzysztof Czajka, Maciej Maciak, Wiktor Kisiel/, których zawodnicy od lat, z ogromnymi sukcesami, startują w zawodach sportowych Olimpiad Specjalnych.

Podczas uroczystości mieliśmy okazję osobiście spotkać wiele znakomitości, Ambasadorów Olimpiad Specjalnych Kingę Baranowską, Piotra Adamczyka, Cezarego Pazurę, Romana Koseckiego, Michała Olszańskiego, osób na co dzień wspierających sport osób z niepełnosprawnością intelektualną wspomina T.Bandrowicz.

Bardzo znaczącym wydarzeniem podczas uroczystości było podpisanie przez Panią Prezydentową deklaracji poparcia dla działalności sportowców z niepełnosprawnością intelektualną. Po zakończeniu obchodów w Pałacu Prezydenckim goście zostali zaproszeni przez posła Marka Rząsę, na ulicę Wiejską. Razem z przyjaciółmi, zawodnikami i trenerami Olimpiad Specjalnych Podkarpackie mieli przyjemność zwiedzić Parlament.

W imieniu zarówno swoim jak i dyrekcji SOSW nr 1 w Przemyślu, rodziców i zawodników chcielibyśmy złożyć serdeczne podziękowania dla Pana Marka Rząsy za gościnność i poświęcony czas. Nasz wyjazd nie byłby możliwy, gdyby nie wsparcie UM w Przemyślu, który w pełni pokrył koszty przejazdu reprezentacji UKS Gladiator na uroczystości w Warszawie. Dziękujemy ! mówi Tomasz Bandrowicz.