Wielka radość dzieci z przemyskiego UKS Gladiator. Otrzymały sprzęt o wartości 10 tysięcy [galeria]

19 lutego 2015

Przemyski Uczniowski Klub Sportowy „Gladiator”, który znalazł się wśród 50 klubów biorących udział w programie „Kluby Sportowe Orange” otrzymał sprzęt sportowy o wartości 10 tys. zł. Współpraca z firmą Orange będzie trwała przez najbliższe dwa lata. Udział przemyskiego klubu jest możliwy dzięki inicjatywie i zaangażowaniu dwóch nauczycieli ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1 w Przemyślu.

W minioną środę, do Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1 w Przemyślu przybyli przedstawiciele firmy Orange wraz ze sprzętem sportowym dla Uczniowskiego Klubu Sportowego „Gladiator”. Przekazanie wyposażenia o wartości 10 tys. zł odbyło się w obecności Zastępcy Prezydenta Przemyśla Grzegorza Haydera, Zastępcy Naczelnika Wydziału Edukacji i Sportu UM Zbigniewa Rużyckiego, dyrektora placówki Andrzeja Beresteckiego, nauczycieli oraz uczniów.

Dyrektor Specjalnego Ośrodka Andrzej Berestecki podkreślił jak ważne i cenne jest dla szkoły przystąpienie do udziału w programie „Kluby Sportowe Orange”, ze względu na pozyskanie urządzeń sportowych co pozwoli na rozwinięcie nowej dyscypliny sportowej, którą jest badminton. Będzie to możliwe również dzięki remontowi hali sportowej przy ulicy Dworskiego, który przeprowadzony zostanie w ramach budżetu obywatelskiego. Całe przedsięwzięcie udało się dzięki zaangażowaniu dwóch nauczycieli, Tomasza Bandrowicza i Piotra Pająka, którzy zgłosili klub „Gladiator” do projektu. Taka inicjatywa obywatelska nauczycieli, którzy chcą zrobić coś co przyniesie korzyści dla wychowanków zarówno w wymiarze wychowawczym jak i rehabilitacyjnym, zasługuje na pełne uznanie – przyznał dyrektor szkoły Andrzej Berestecki. Gdyby nie ten projekt, placówka nie mogłaby sobie pozwolić na zakup takiego sprzętu, a tym samym rozwijać w dzieciach pasję do sportu.

Tomasz Bandrowicz i Piotr Pająk napisali wspólnie projekt zawierający plan realizacji zadań sportowych na najbliższe dwa lata. Musieli w nim uwzględnić dyscyplinę narzucone przez Orange, spośród których wybrali te w których są najlepsi, czyli koszykówkę i lekkoatletykę. W styczniu ogłoszono wyniki, wśród 50 zwycięskich klubów znalazł się i ten z Przemyśla. Tomasz Bandrowicz nie krył swojego zadowolenia – Uzyskany sprzęt urozmaici wszystkie zajęcia. Otrzymaliśmy zarówno ten przeznaczony do gier zespołowych jak i specjalistyczny typu pulsometry,  sprzęt na basen, a także stroje sportowe. Współpraca z Orange będzie trwała przez dwa lata i przez ten okres czasu klub uczestnicząc w „grywalizacji” będzie miał szansę na zdobycie kolejnego sprzętu sportowego. Aby brać cały czas czynny udział na platformie „Klubów Sportowych Orange” menadżer „Gladiatora”, tj. T. Bandrowicz otrzymał tablet z opłaconym internetem.

Program Orange ma na celu wyrównanie dostępu do odpowiedniego sprzętu i infrastruktury co pozwoli rozwinąć istniejące kluby i zachęcić dzieci oraz młodzież do uprawiania dyscyplin, którymi są najbardziej zainteresowani.

Anna Fortuna