Przemyski przedszkolak Jakub Koloszyński laureatem ogólnopolskiego konkursu „Listy do Ziemi”

9 listopada 2017

Jakub Koloszyński został laureatem ogólnopolskiego konkursu „Listy do Ziemi”. Młody zwycięzca uczęszcza do Przedszkolu nr 7 w Przemyślu.

Konkurs, był częścią ogólnopolskiej akcji „Listy dla Ziemi” organizowanej przez Fundację Ekologiczną „Arka”. W tym roku towarzyszyło mu hasło „Po stronie natury”. Konkurs polegał na napisaniu lub (w przypadku najmłodszych dzieci) narysowaniu najpiękniejszego listu dla ziemi.  Listy te miały zachęcać dorosłych do działań proekologicznych, a same prace wykonywane były wyłącznie na papierze makulaturowym.

Spośród setek nadesłanych listów napisanych i narysowanych w przedszkolach, szkołach podstawowych i gimnazjach w całym kraju, Fundacja wybrała 125 prac, na które przez ponad dwa tygodnie można było oddawać głos na facebookowym profilu „Arki”. Dla autorów listów, którzy otrzymali największą ilość lajków,  Fundacja przygotowała nagrody: 10 nagród głównych i 90 wyróżnień.

Laureatem konkursu został Jakub Koloszyński z Przedszkola nr 7 w Przemyślu. Zwycięzcy osobiście pogratulował zastępca prezydenta miasta Przemyśla Janusz Hamryszczak wraz z zastępcą naczelnika Wydziału Architektury i Ochrony Środowiska UM Katarzyną Bauer–Maj. Kuba oprócz gratulacji otrzymał z rąk prezydenta upominek, a jego koledzy i koleżanki zostali obdarowani przepysznymi słodkościami.

Konkurs „Listy dla ziemi” był również realizowany wiosną tego roku przez Wydział Architektury i Ochrony Środowiska UM w Przemyślu. W pierwszej przemyskiej edycji konkursu Kubuś Koloszyński zajął II miejsce, a na I miejscu uplasował się jego kolega, także wychowanek przedszkola nr 7 – Mateusz Prajzner.

Fot. Agata Czereba (przemysl.pl)