Przemyski klub sportowy, dzięki Orange może wygrać trening z wybitnym lekkoatletą

17 kwietnia 2015

Uczniowski Klub Sportowy „Gladiator” z Przemyśla jest jednym z 50 uczestników programu Kluby Sportowe Orange. Przemyślanie stworzyli filmik promujący idee Klubów i tym samym walczą o trening z polskim medalistą lekkoatletyki Marcinem Urbasiem.

Ruszył drugi nabór do programu Kluby Sportowe Orange. Kolejnych 50 klubów otrzyma sprzęt sportowy oraz możliwość modernizacji infrastruktury. Zgłoszenia będą przyjmowane do 8 maja.

Z badań wynika, że 35 % dzieci w Polsce nie interesuje się sportem, 22 % nie uczęszcza na zorganizowane zajęcia sportowe ze względu na brak takiej możliwości w swojej okolicy. Dlatego też Orange Polska chce wesprzeć lokalne społeczności oraz promować zdrowy, zrównoważony rozwój dzieci i młodzieży. Do programu wejdzie łącznie 100 klubów sportowych. W styczniu tego roku wybrano 50, z których ponad połowa znajduje się na terenach wiejskich.

Teraz startuje drugi nabór do programu, w którym wyłonionych zostanie drugie 50. Poza sprzętem sportowym, możliwością modernizacji infrastruktury najaktywniejsze kluby mogą liczyć na dodatkowe nagrody, w tym wspólny trening z piłkarzem Jerzym Dudkiem, szczypiornistą Arturem Siódmiakiem czy też lekkoatletą Marcinem Urbasiem.