Przemyski ekonomik zmieni siedzibę

31/01/2019
2768 Views

Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 2 w Przemyślu funkcjonuje w dwóch lokalizacjach. Od września szkoła zmieni swoją siedzibę.

Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 2 obejmuje: technikum ekonomiczne, szkołę branżową, szkołę podstawową dla dorosłych, liceum ogólnokształcące dla dorosłych, szkoły policealne. Zespół liczy łącznie 25 oddziałów, w tym 8 w szkołach dla młodzieży i 17 w szkołach dla dorosłych.

CKZiU mieści się obecnie w dwóch lokalizacjach: przy ul. Dworskiego 25 i ul. Bilana 2. Położenie tych budynków w znacznej odległości od siebie powoduje utrudnienia w sprawowaniu nadzoru pedagogicznego przez dyrektora, a także w organizowaniu zajęć lekcyjnych. Dodatkowo budynek przy ul. Bilana ogrzewany jest starym kotłem centralnego ogrzewania na paliwo stałe, przez co istnieje konieczność zatrudnienia sezonowo 4 palaczy. Wpływa to w istotny sposób na wzrost kosztów utrzymania budynku.

Od września br. CKZiU będzie działać w nowej siedzibie, przy ul. I.Kossakowskiej, gdzie wcześniej mieściło się Gimnazjum nr 3. Obecnie budynek znajduje się w zarządzie Szkoły Podstawowej nr 5, do której w wyniku reformy oświaty, włączone zostały oddziały Gimnazjum nr 3. Z dniem 31 sierpnia br. kończą naukę ostatnie klasy gimnazjalne i budynek pozostanie niewykorzystany.

Budynek przy ul. I.Kossakowskiej powstał w 1980 r. Jest w dobrym stanie technicznym i podłączony jest do miejskiej sieci ciepłowniczej, ma wymienioną stolarkę okienną, ocieplone ściany, nową elewację i wyremontowany dach. Sale lekcyjne są duże i jasne. W budynku jest m.in.: 25 klas dydaktycznych, 2 sale gimnastyczne, biblioteka, sala audiowizualna. Dodatkowo na potrzeby nowej szkoły wykonana zostanie sieć elektryczna dla 4 pracowni komputerowych.

Przenosiny tej jednostki oświatowej mają przynieść także korzyści dla miasta w postaci zagospodarowania obiektu o dobrym stanie technicznym, a także zmniejszenie wydatków związanych z utrzymaniem obiektów oświatowych o ok 100 tys. zł rocznie.
Budynkiem przy Dworskiego zainteresowane jest Stowarzyszenie Absolwentów I LO. Obecnie Stowarzyszenie analizuje czy będzie wstanie się tam przenieść i spełnić wszystkie wymogi prowadzenia takiej jednostki.

W wyniku reformy oświatowej, w mieście pozostaną puste także dwa inne budynki, przy ul. Grunwaldzkiej 17 i ul. 3 -go Maja 38. Oba nie zostaną wykorzystywane przez miasto na cele własne. Tym pierwszym zainteresowana jest Niepubliczna Szkoła Podstawowa im. Newtona, a drugim Krajowa Administracja Celno – Skarbowa – obecnie prowadzone są negocjacje co do formy przekazania tego budynku.

Inne wiadomości

Internet nie wybacza. Burza po wpisie marszałka Ortyla.
Wiadomości
573 views
Wiadomości
573 views

Internet nie wybacza. Burza po wpisie marszałka Ortyla.

adm - 16/02/2019

Jednym z ulubionych tematów internautów w Polsce są  tzw. „wrzutki” zdjęć jedzenia w publicznych szpitalach. Na podobny pomysł wpadł Dariusz…

Niedopuszczalny stan czystości miejskich chodników
Wiadomości
568 views
Wiadomości
568 views

Niedopuszczalny stan czystości miejskich chodników

adm - 16/02/2019

Otrzymaliśmy sygnał wraz ze zdjęciami od czytelnika dotyczący czystości chodników w ścisłym centrum miasta. Zdjęcia zostały wykonane w ostatnią niedzielę.…

Harrison Ford też tak zaczynał. Zostań statystą.
Wiadomości
1363 views
Wiadomości
1363 views

Harrison Ford też tak zaczynał. Zostań statystą.

adm - 15/02/2019

W Przemyślu odbędzie się casting na statystów do filmu „Ziuk. Młody Piłsudski’’, który jest realizowany przez telewizję publiczną. Producenci poszukują…