Przemyski chór Triola odniósł sukces

7 czerwca 2016

Chór Triola z Zespołu Szkół z Oddziałami Integracyjnymi zdobył II miejsce na Wojewódzkim Przeglądzie Chórów Szkolnych Regionu Rzeszów. W roku ubiegłym przemyślanie również zdobyli Srebrne Pasmo.

Dnia 23 maja chór Triola z Zespołu Szkół z Oddziałami Integracyjnymi pod dyrekcją Joanny Cioch wziął udział w Wojewódzkim Przeglądzie Chórów Szkolnych Regionu Rzeszów. Przegląd odbył się w ramach uczestnictwa w Projekcie Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Akademia Chóralna – Śpiewająca Polska2016”. Przemyski chór, podobnie jak w roku ubiegłym zdobył Srebrne Pasmo.

Tegoroczna edycja konkursu odbyła się pod hasłem: „Improwizacja w ruchu i śpiewie”. Chórzyści w całej Polsce musieli zmierzyć się z bardzo trudnym rytmicznie utworem : „Ping – pong”, napisanym na specjalne zamówienie Akademii Chóralnej oraz utworem utworem „Tango” napisanym dla chóru chłopięcego w Birmingham. Największym problemem do pokonania okazało się połączenie dwugłosowego śpiewu z tańcem. Zdobycie Srebrnego Pasma jest kolejnym sukcesem chóru w obecnym roku szkolnym, po wyróżnieniu w Międzynarodowym Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Kalwarii Pacławskiej.

Już jesienią chór Triola w Rzeszowie zaśpiewają w koncercie jubileuszowym z okazji 10 – lecia Programu „Akademia Chóralna – Śpiewająca Polska”.

Filmik z konkursu można obejrzeć na stronie: https://www.youtube.com/watch?v=JTgrxozgA2Y