Przemyska Szkoła Tańca „A-Z” wywalczyła 10 medali i udział w Mistrzostwach Świata

12 marca 2018

Szkoła Tańca „A-Z” z Przemyśla zdobyła 10 medali podczas Krajowych Mistrzostw International Dance Organization 2018 w tańcach par i synchro dance. Tym samym przemyscy tancerze awansowali do udziału w Mistrzostwach Świata IDO`2018.

Krajowe Mistrzostwa International Dance Organization ‘2018 w tańcach par i synchro dance odbyły się w dniach 24-25 ltego w Lublinie. Wystartowało w nich prawie 900 tancerzy z najbardziej renomowanych klubów i szkół tańca z całej Polski, którzy rywalizowali w różnych konkurencjach i kategoriach wiekowych nie tylko o trofea Krajowych Mistrzostw IDO, ale także o awans do zbliżających się wielkimi krokami Mistrzostw Europy i Świata.

Przemyska Szkoła Tańca „A-Z” Aleksandry Sołgi po raz kolejny przygotowała do startu w KM IDO silną i niezwykle liczną, bo składającą się z blisko 60 tancerzy ekipę i po raz kolejny osiągnęła wspaniałe wyniki. Jej tancerze stawali dziewięciokrotnie na podium, uzyskując tym samym awans do startu w Mistrzostwach Świata IDO’2018.
Trzy pierwsze miejsca w różnych konkurencjach wytańczyła młoda tancerka Wiktoria Markiewicz, aż trzykrotnie uzyskując tytuł – Mistrzyni Polski ’2018 –  w Salsa Shine solo w kat. Juniors, w Latin Show solo oraz w Caribbean Show solo.

Niezwykle cenne – srebrne krążki wytańczyli:
Klaudia Godos i Hubert Rajek w choreografii pt. “Pozytywka” – zdobyli tytuł Wicemistrza Polski ’2018  w Caribbean Show Duo w kategorii “dorośli”.
Zuzanna Szeląg i Justyna Nieadka – tytuł Wicemistrz Polski’2018  w Salsa Shines solo, w kat. Juniorów.

Srebro trafiło także do trzech zespołów:
Dance Club „A-Z” w składzie: Bartosz Delendowski , Zofia Dykiel,  Dominik Iwasieczko , Weronika Wańczowska,  Bartłomiej Filip , Justyna Nieradka, Justyna Jacuła, Jakub Pacanowski , Wiktoria Markiewicz, Szymon Zając, Luiza Świetlicka, Oliwier Gierczak, Gabriela Flis, Karol Jajuga, Zuzanna Dykiel, Arkadiusz Winiarczyk i Alina Rodzeń w choreografii „Obóz Wojskowy” wywalczyli 2. miejsce i tytuł Wicemistrza Polski ‘2018 w Couple Dance Master Showcase.

Formacja Taneczna „A-Z” w składzie: Elwin Hamzayev i Wiktoria Markiewicz,  Arkadiusz Winiarczyk i Wiktoria Rupar,  Kacper Trysła i Magdalena Cebeńko, Wojciech Kopeć i Zuzanna Szeląg,  Oliwier Gierczak i Gabriela Flis, Piotr Starnawski i Amanda Ogonowska,  Krystian Kazura i Martyna Pobidyńska , Kacper Kawiński i Elżbieta Szelążek z choreografią pt.; „ Quimbara” zdobyli 2. Miejsce, a tym samym tytuł Wicemistrza Polski w  Latin Show Formations Juniors.

Salsa Dance Club “A-Z” – ta grupa dorosłych pasjonatów salsy spisała się na srebrny medal. Zajęła w Mistrzostwach miejsce 2. i tytuł Wicemistrza Polski’2018 w Salsa Rueda de Cassino.

Podobnie damska grupa – Salsa Lady Group „A-Z” stanęła na wysokości zadania. Debiutując w mistrzostwach z choreografią „Black Angels” uplasowała się na wysokim trzecim miejscu w kategorii Caribbean Show formations.
Sukces tancerzy „A-Z” to wypadkowa  ich talentu i pracy  oraz  pracy ich trenerów i choreografów, a także niezawodnej „ekipy” Przemyskiej Fundacji Rozwoju Tańca, która zapewnia świetną organizację szkoleń i wyjazdów na turnieje i mistrzostwa. Tancerze „A-Z” już zaczęli planować kolejny wyjazd – tym razem na Puchar Polski (który już w kwietniu) oraz jesienią, gdzie wystartują w Mistrzostwach Świata International Dance Organization. – mówi właścicielka Szkoły Tańca „A-Z” Aleksandra Sołga.
Pozostałe wyniki także świadczą o wysokim poziomie przemyskich tancerzy z “A-Z”.

FINAŁOWE miejsca:
Justyna Jacuła – 4 miejsce – Salsa Shine solo female junior
Zuzanna Szeląg – 5 miejsce – Salsa Shine solo female junior
Debiutując w wyższej kat. wiekowej i Startując z dużo starszymi rywalkami, wspaniały wynik osiągnęła Anna Haszczyn – 7 miejsce – Salsa Shine solo female junior
Klaudia Godos – 7 miejsce – Caribbean Show solo female adult 1 (dorośli)
Justyna Nieradka i Zuzanna Szeląg – 2 miejsce Wicemistrz Polski’2018 w Salsa Shine Duo Junior
Klaudia Godos i Hubert Rajek – 2 miejsce – Wicemistrz Polski’2018 w Caribbean Show duo  adult 1 (dorośli)
Wojciech Kopeć – 4 miejsce – Salsa Shine solo male junior (12-15 lat)
Oliwier Gierczak – 5 miejsce – Salsa Shine solo male junior
Pary – Salsa w kat. 12-15 lat:
Zuzanna Szeląg i Wojciech Kopeć – 4 miejsce – Salsa Couple junior
Gabriela Flis i Oliwier Gierczak – 5 miejsce – Salsa Couple junior
AZETKI  I (Anna Haszczyn , Justyna  Jacuła, Wiktoria Gudzelak, Natalia Chlebowska,Zuzanna Dykiel, Zofia Dykiel, Wiktoria Markiewicz, Zuzanna Szeląg , Justyna Nieradka) – 4 miejsce W  Caribbean Show formations junior z  choreografią “Coyote Girls”
AZETKI II  – półfinał   w  Caribbean Show formations junior – z choreografią pt.:  “Deszczowa Piosenka”