Przemyska Szkoła Tańca “A-Z” wywalczyła 10 medali i udział w Mistrzostwach Świata

12/03/2018
2058 Views

Szkoła Tańca “A-Z” z Przemyśla zdobyła 10 medali podczas Krajowych Mistrzostw International Dance Organization 2018 w tańcach par i synchro dance. Tym samym przemyscy tancerze awansowali do udziału w Mistrzostwach Świata IDO`2018.

Krajowe Mistrzostwa International Dance Organization ‘2018 w tańcach par i synchro dance odbyły się w dniach 24-25 ltego w Lublinie. Wystartowało w nich prawie 900 tancerzy z najbardziej renomowanych klubów i szkół tańca z całej Polski, którzy rywalizowali w różnych konkurencjach i kategoriach wiekowych nie tylko o trofea Krajowych Mistrzostw IDO, ale także o awans do zbliżających się wielkimi krokami Mistrzostw Europy i Świata.

Przemyska Szkoła Tańca „A-Z” Aleksandry Sołgi po raz kolejny przygotowała do startu w KM IDO silną i niezwykle liczną, bo składającą się z blisko 60 tancerzy ekipę i po raz kolejny osiągnęła wspaniałe wyniki. Jej tancerze stawali dziewięciokrotnie na podium, uzyskując tym samym awans do startu w Mistrzostwach Świata IDO’2018.
Trzy pierwsze miejsca w różnych konkurencjach wytańczyła młoda tancerka Wiktoria Markiewicz, aż trzykrotnie uzyskując tytuł – Mistrzyni Polski ’2018 –  w Salsa Shine solo w kat. Juniors, w Latin Show solo oraz w Caribbean Show solo.

Niezwykle cenne – srebrne krążki wytańczyli:
Klaudia Godos i Hubert Rajek w choreografii pt. “Pozytywka” – zdobyli tytuł Wicemistrza Polski ’2018  w Caribbean Show Duo w kategorii “dorośli”.
Zuzanna Szeląg i Justyna Nieadka – tytuł Wicemistrz Polski’2018  w Salsa Shines solo, w kat. Juniorów.

Srebro trafiło także do trzech zespołów:
Dance Club „A-Z” w składzie: Bartosz Delendowski , Zofia Dykiel,  Dominik Iwasieczko , Weronika Wańczowska,  Bartłomiej Filip , Justyna Nieradka, Justyna Jacuła, Jakub Pacanowski , Wiktoria Markiewicz, Szymon Zając, Luiza Świetlicka, Oliwier Gierczak, Gabriela Flis, Karol Jajuga, Zuzanna Dykiel, Arkadiusz Winiarczyk i Alina Rodzeń w choreografii „Obóz Wojskowy” wywalczyli 2. miejsce i tytuł Wicemistrza Polski ‘2018 w Couple Dance Master Showcase.

Formacja Taneczna „A-Z” w składzie: Elwin Hamzayev i Wiktoria Markiewicz,  Arkadiusz Winiarczyk i Wiktoria Rupar,  Kacper Trysła i Magdalena Cebeńko, Wojciech Kopeć i Zuzanna Szeląg,  Oliwier Gierczak i Gabriela Flis, Piotr Starnawski i Amanda Ogonowska,  Krystian Kazura i Martyna Pobidyńska , Kacper Kawiński i Elżbieta Szelążek z choreografią pt.; „ Quimbara” zdobyli 2. Miejsce, a tym samym tytuł Wicemistrza Polski w  Latin Show Formations Juniors.

Salsa Dance Club “A-Z” – ta grupa dorosłych pasjonatów salsy spisała się na srebrny medal. Zajęła w Mistrzostwach miejsce 2. i tytuł Wicemistrza Polski’2018 w Salsa Rueda de Cassino.

Podobnie damska grupa – Salsa Lady Group „A-Z” stanęła na wysokości zadania. Debiutując w mistrzostwach z choreografią „Black Angels” uplasowała się na wysokim trzecim miejscu w kategorii Caribbean Show formations.
Sukces tancerzy „A-Z” to wypadkowa  ich talentu i pracy  oraz  pracy ich trenerów i choreografów, a także niezawodnej „ekipy” Przemyskiej Fundacji Rozwoju Tańca, która zapewnia świetną organizację szkoleń i wyjazdów na turnieje i mistrzostwa. Tancerze „A-Z” już zaczęli planować kolejny wyjazd – tym razem na Puchar Polski (który już w kwietniu) oraz jesienią, gdzie wystartują w Mistrzostwach Świata International Dance Organization. – mówi właścicielka Szkoły Tańca “A-Z” Aleksandra Sołga.
Pozostałe wyniki także świadczą o wysokim poziomie przemyskich tancerzy z “A-Z”.

FINAŁOWE miejsca:
Justyna Jacuła – 4 miejsce – Salsa Shine solo female junior
Zuzanna Szeląg – 5 miejsce – Salsa Shine solo female junior
Debiutując w wyższej kat. wiekowej i Startując z dużo starszymi rywalkami, wspaniały wynik osiągnęła Anna Haszczyn – 7 miejsce – Salsa Shine solo female junior
Klaudia Godos – 7 miejsce – Caribbean Show solo female adult 1 (dorośli)
Justyna Nieradka i Zuzanna Szeląg – 2 miejsce Wicemistrz Polski’2018 w Salsa Shine Duo Junior
Klaudia Godos i Hubert Rajek – 2 miejsce – Wicemistrz Polski’2018 w Caribbean Show duo  adult 1 (dorośli)
Wojciech Kopeć – 4 miejsce – Salsa Shine solo male junior (12-15 lat)
Oliwier Gierczak – 5 miejsce – Salsa Shine solo male junior
Pary – Salsa w kat. 12-15 lat:
Zuzanna Szeląg i Wojciech Kopeć – 4 miejsce – Salsa Couple junior
Gabriela Flis i Oliwier Gierczak – 5 miejsce – Salsa Couple junior
AZETKI  I (Anna Haszczyn , Justyna  Jacuła, Wiktoria Gudzelak, Natalia Chlebowska,Zuzanna Dykiel, Zofia Dykiel, Wiktoria Markiewicz, Zuzanna Szeląg , Justyna Nieradka) – 4 miejsce W  Caribbean Show formations junior z  choreografią “Coyote Girls”
AZETKI II  – półfinał   w  Caribbean Show formations junior – z choreografią pt.:  “Deszczowa Piosenka”

Inne wiadomości

Zaatakował żonę młotkiem, ale zamiast za kratki prawdopodobnie trafi do szpitala psychiatrycznego
Wiadomości
280 views
Wiadomości
280 views

Zaatakował żonę młotkiem, ale zamiast za kratki prawdopodobnie trafi do szpitala psychiatrycznego

af - 14/12/2018

Zaatakował kobietę młotkiem. Zamiast za kratki trafi do szpitala psychiatrycznego. 3 grudnia 2017 r., w jednym z domów przy ul.…

Przypomniały o 100 -leciu odzyskania praw wyborczych przez Polki [zdjęcia]
Wiadomości
312 views
Wiadomości
312 views

Przypomniały o 100 -leciu odzyskania praw wyborczych przez Polki [zdjęcia]

af - 14/12/2018

W tym roku obchodzimy 100 -lecie odzyskania przez Polki praw wyborczych. O tym wyjątkowym wydarzeniu przypominała mieszkankom naszego miasta europosłanka…

Centrum Kulturalne w Przemyślu zaprasza na Ludowy Jarmark Bożonarodzeniowy
Wiadomości
376 views
Wiadomości
376 views

Centrum Kulturalne w Przemyślu zaprasza na Ludowy Jarmark Bożonarodzeniowy

af - 14/12/2018

16 grudnia od godziny 13:00 Centrum Kulturalne w Przemyślu zaprasza na XVIII Ludowy Jarmark Bożonarodzeniowy. Na kiermaszu swoje rękodzieła związane…