Przemyska szkoła medyczna propaguje zdrowy styl życia. Odbył się „Dzień Sportu i Zdrowia z Medykiem” [galeria]

20 marca 2016

Propagowanie zdrowego trybu życia to główny cel „Dnia Sportu i Zdrowia z Medykiem”. Ten dzień otwarty szkoły był okazją do zapoznania się nie tylko z jej ofertą dydaktyczną, ale również miał przekonać młodych ludzi do dbania o własne zdrowie i nabierania zdrowych nawyków.

W środę, 16 marca w Medyczno – Społecznym Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Przemyślu zorganizowano dzień otwarty szkoły pod hasłem „Dzień Sportu i Zdrowia z Medykiem”. Poza zwiedzaniem szkoły w tym dniu dla młodych ludzi przygotowano szereg atrakcji promujących zdrowy tryb życia, a wśród nich turniej symulator Tur de France – trenażer rowerowy, turniej bocce, pomiar wagi, tkanki tłuszczowej, masy kostnej typu sylwetki oraz wieku metabolicznego, możliwość zdiagnozowania wad stóp – podoskopia, konkursy i konkurencje sportowe, badanie żywej kropli krwi. Uczennice z zawodu technik kosmetyczny doradzały jak wykonać prawidłowo makijaż, udzielały porad z zakresu pielęgnacji cery. A zaproszone firmy podpowiadały jak się prawidłowo się odżywiać.

Jesteśmy szkołą medyczną, która kojarzy się z dbaniem o zdrowie, a wiele osób, które tutaj pracuje jest właśnie zainteresowanych zdrowym stylem życia. My jako nauczyciele, a także nasi uczniowie jako zawodowcy wiemy jakie są skutki pewnych złych zachowań, nawyków, braku aktywności fizycznej dlatego dzisiaj chcemy promować takie zachowania i takie wartości które będą służyły zdrowiu tak abyśmy my jako przyszli medycy nie musieli interweniować i służyć pomocą – mówi dyrektor Medyka Danuta Suchorzepka – Nasz organizm to całość w związku z powyższym zarówno jego wydolność fizyczna, sen, wypoczynek, racjonalne odżywianie to wszystko wpływa również na jego wygląd. W trakcie kształcenia teoretycznego uczymy przedmiotów, które właśnie te dziedziny poruszają, a więc mamy zdrowie publiczne czy inne przedmioty w zależności od zawodu, w którym edukacja odbywa się i tutaj tak w sposób powiązany z wykonywaniem danego zawodu poruszamy te treści i te informacje, które dotyczą właśnie profilaktyki, są to zachowania prozdrowotne, zmierzające do zapobiegania wczesnemu występowania chorób.

Anna Fortuna

no images were found