Przemyska policja złapała kierowcę bez prawa jazdy

28 września 2016

Policjanci z Przemyśla prowadzili pościg za audi, którego kierowca nie zatrzymał się do kontroli. 22-latek nie miał uprawnień do kierowania pojazdami, a samochód nie był dopuszczony do ruchu.

Funkcjonariusze ruchu drogowego postanowili zatrzymać do kontroli kierowcę audi, który nie korzystał z pasów bezpieczeństwa. Mimo wydawanych sygnałów do zatrzymania, kierujący nie reagował na nie, a przyśpieszył i zaczął uciekać.

W trakcie ucieczki nie zwracał uwagi na przepisy drogowe i zajeżdżał drogę radiowozowi. Uciekając popełniał wiele wykroczeń – jadąc z nadmierną prędkością przekraczał podwójną linię ciągłą, przejeżdżał skrzyżowania na czerwonym świetle, stwarzał zagrożenie dla innych uczestników ruchu. Na końcu ukrył się na jednej z działek między drzewami. Tam też został zatrzymany przez policjantów.

Podczas kontroli okazało się, że 22-letni mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami, nie miał ważnego ubezpieczenia OC oraz dowodu rejestracyjnego, a badanie alkomatem wykazało, że znajdował się on w stanie po użyciu alkoholu.

Mężczyzna odpowie przed sądem między innymi za jazdę bez wymaganych uprawnień oraz szereg innych wykroczeń, które popełnił podczas ucieczki.