Przemyska Dycha. Możesz pomóc choremu Marcinkowi

17 września 2014

W najbliższą niedzielę, 21 września br., podczas wspieranego przez PKO Bank Polski II Przemyskiego Biegu Ulicznego „Przemyska Dycha” możemy pomóc trzyletniemu Marcinkowi. Wystarczy pobiec ze specjalną kartką na koszulkę z jego imieniem. Wówczas Fundacja PKO Banku Polskiego przekaże 10 tys. zł na jego leczenie.

Marcinek urodził się z Zespołem Wad Wrodzonych Goldenhara. Rodzina gromadzi środki na operację prawego oka. Chłopiec jest podopiecznym Polskiego Towarzystwa Walki z Kalectwem Oddział w Przemyślu.

Do akcji dołączyć może każdy uczestnik biegu. Kartki – identyfikatory akcji – zawodnicy będą mogli odbierać w dniach 20 i 21 września br. u przedstawicieli PKO Banku Polskiego przy biurze zawodów w godzinach jego pracy.

Bieg główny na dystansie 10 km rozpocznie się o godzinie 10.00 przy ul. Kazimierzowskiej naprzeciwko Cukierni Fiore w kierunku Rynku. Na starcie pojawi się również reprezentacja pracowników Banku, zrzeszonych w sekcji biegowej liczącej już ponad 320 osób w całej Polsce.

W ramach prowadzonego przez PKO Bank Polski programu „Biegajmy razem” sponsorowane są różne biegi na terenie całego kraju. Podczas nich Bank wraz Fundacją PKO Banku Polskiego organizuje charytatywne akcje biegowe na rzecz osób potrzebujących wsparcia w ratowaniu zdrowia lub życia. W tym roku do akcji włączyło się już ponad 9,4 tys. osób, a Fundacja przekazała beneficjentom łącznie 520 tys. zł.

Więcej informacji na temat wydarzeń wspieranych przez PKO Bank Polski można znaleźć na stronie www.biegajmyrazem.pkobp.pl.

fot. www.facebook.com/PrzemyskiBiegUliczny