Przemyska drużyna Prawa i Sprawiedliwości

18/09/2018
4387 Views

Prawo i Sprawiedliwość przedstawiło w Przemyślu swojego kandydata na prezydenta miasta oraz kandydatów do Rady Miejskiej i Sejmiku Województwa. Wskazano także główne założenia programowe.

– Mamy nadzieję z tą drużyną zawalczyć o ważne sprawy dla Przemyśla. Proponujemy naszym wyborcom z jednej strony doświadczenie naszych samorządowców, a z drugiej młodych ludzi z ich energią i pomysłami – powiedziała podczas briefingu prasowego posłanka Anna Schmidt-Rodziewicz.

Kandydatem PiS na prezydenta Przemyśla jest Janusz Hamryszczak, pełniący obecnie funkcję zastępcy włodarza miasta. To on przedstawił założenia programowe swojego ugrupowania, które zawierają się w czterech punktach.

Pierwszym z nich są wspólne działania uczelni, przedsiębiorców i samorządu dla pozyskania inwestorów. Kolejny to zwiększenie potencjału Przemyśla poprzez poszerzenie granic miasta. W programie mowa jest także o ekologii i estetyce miasta, która będzie miała przełożenie na przemysł turystyczny. Zmianie miałby ulec także sposób funkcjonowania urzędu, który miałby się stać przyjazny, dostępny i nowoczesny, a co za tym idzie, m.in. wydłużone godziny pracy w wybrane dni, punkty obsługi klientów np. na Zasaniu. W programie jest także zapis o młodzieży i seniorach. W przypadku tych pierwszych stworzenie warunków żeby chciała zostać, a drugich utworzenie np. Domu Integracji Społecznej.

– Bardzo liczę również na “zieloną linię”, w samorządzie województwa będzie rządzić PiS, podobnie w państwie. Mamy szansę. Jeśli nie wykorzystamy tych pięciu lat dla naszego miasta, to będzie to okres, który tak naprawdę cofnie Przemyśl o taką stopę do tyłu, że nie będzie później w stanie tego nadrobić. Nie idziemy do wyborów przeciwko nikomu, nie będziemy robić żadnych rozrachunków, wszyscy, którzy chcą działać dla dobra tego miasta znajdą takie miejsce – mówi Janusz Hamryszczak.

Inne wiadomości

Ceny śmieci w górę? To prawie pewne
Wiadomości
1662 views
Wiadomości
1662 views

Ceny śmieci w górę? To prawie pewne

af - 19/10/2018

Na dzisiejszej konferencji prasowej Błażej Wilk i Paweł Wittner z Koalicji Obywatelskiej ujawnili dokumenty wskazujące na groźbę wzrostu cen za…

Proces wyborczy w Przemyślu – kandydat na prezydenta kontra szef sztabu wyborczego
Wiadomości
1614 views
Wiadomości
1614 views

Proces wyborczy w Przemyślu – kandydat na prezydenta kontra szef sztabu wyborczego

af - 19/10/2018

W dniu dzisiejszym w Sądzie Okręgowym w Przemyślu odbyło się posiedzenie w trybie wyborczym na wniosek kandydata na prezydenta Przemyśla…

Dzień Edukacji Narodowej w Przemyślu [galeria zdjęć]
Wiadomości
1041 views
Wiadomości
1041 views

Dzień Edukacji Narodowej w Przemyślu [galeria zdjęć]

af - 19/10/2018

W dniu 15 października, z okazji Dnia Edukacji Narodowej w Przemyskiej Bibliotece Publicznej wręczono nauczycielom odznaczenia i nagrody. Podkarpacki Kurator…