Przemyska drużyna Prawa i Sprawiedliwości

18/09/2018
4526 Views

Prawo i Sprawiedliwość przedstawiło w Przemyślu swojego kandydata na prezydenta miasta oraz kandydatów do Rady Miejskiej i Sejmiku Województwa. Wskazano także główne założenia programowe.

– Mamy nadzieję z tą drużyną zawalczyć o ważne sprawy dla Przemyśla. Proponujemy naszym wyborcom z jednej strony doświadczenie naszych samorządowców, a z drugiej młodych ludzi z ich energią i pomysłami – powiedziała podczas briefingu prasowego posłanka Anna Schmidt-Rodziewicz.

Kandydatem PiS na prezydenta Przemyśla jest Janusz Hamryszczak, pełniący obecnie funkcję zastępcy włodarza miasta. To on przedstawił założenia programowe swojego ugrupowania, które zawierają się w czterech punktach.

Pierwszym z nich są wspólne działania uczelni, przedsiębiorców i samorządu dla pozyskania inwestorów. Kolejny to zwiększenie potencjału Przemyśla poprzez poszerzenie granic miasta. W programie mowa jest także o ekologii i estetyce miasta, która będzie miała przełożenie na przemysł turystyczny. Zmianie miałby ulec także sposób funkcjonowania urzędu, który miałby się stać przyjazny, dostępny i nowoczesny, a co za tym idzie, m.in. wydłużone godziny pracy w wybrane dni, punkty obsługi klientów np. na Zasaniu. W programie jest także zapis o młodzieży i seniorach. W przypadku tych pierwszych stworzenie warunków żeby chciała zostać, a drugich utworzenie np. Domu Integracji Społecznej.

– Bardzo liczę również na “zieloną linię”, w samorządzie województwa będzie rządzić PiS, podobnie w państwie. Mamy szansę. Jeśli nie wykorzystamy tych pięciu lat dla naszego miasta, to będzie to okres, który tak naprawdę cofnie Przemyśl o taką stopę do tyłu, że nie będzie później w stanie tego nadrobić. Nie idziemy do wyborów przeciwko nikomu, nie będziemy robić żadnych rozrachunków, wszyscy, którzy chcą działać dla dobra tego miasta znajdą takie miejsce – mówi Janusz Hamryszczak.

Inne wiadomości

Rozmawiali o Karpatach
Wiadomości
387 views
Wiadomości
387 views

Rozmawiali o Karpatach

adm - 18/02/2019

Przez dwa dni weekendu w krasiczyńskim zamku odbywała się konferencja zorganizowana przez Marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego pod hasłem Europa Karpat.…

Internet nie wybacza. Burza po wpisie marszałka Ortyla.
Wiadomości
1646 views
Wiadomości
1646 views

Internet nie wybacza. Burza po wpisie marszałka Ortyla.

adm - 16/02/2019

Jednym z ulubionych tematów internautów w Polsce są  tzw. „wrzutki” zdjęć jedzenia w publicznych szpitalach. Na podobny pomysł wpadł Dariusz…

Niedopuszczalny stan czystości miejskich chodników
Wiadomości
960 views
Wiadomości
960 views

Niedopuszczalny stan czystości miejskich chodników

adm - 16/02/2019

Otrzymaliśmy sygnał wraz ze zdjęciami od czytelnika dotyczący czystości chodników w ścisłym centrum miasta. Zdjęcia zostały wykonane w ostatnią niedzielę.…