Przemyska drużyna Prawa i Sprawiedliwości

18 września 2018

Prawo i Sprawiedliwość przedstawiło w Przemyślu swojego kandydata na prezydenta miasta oraz kandydatów do Rady Miejskiej i Sejmiku Województwa. Wskazano także główne założenia programowe.

– Mamy nadzieję z tą drużyną zawalczyć o ważne sprawy dla Przemyśla. Proponujemy naszym wyborcom z jednej strony doświadczenie naszych samorządowców, a z drugiej młodych ludzi z ich energią i pomysłami – powiedziała podczas briefingu prasowego posłanka Anna Schmidt-Rodziewicz.

Kandydatem PiS na prezydenta Przemyśla jest Janusz Hamryszczak, pełniący obecnie funkcję zastępcy włodarza miasta. To on przedstawił założenia programowe swojego ugrupowania, które zawierają się w czterech punktach.

Pierwszym z nich są wspólne działania uczelni, przedsiębiorców i samorządu dla pozyskania inwestorów. Kolejny to zwiększenie potencjału Przemyśla poprzez poszerzenie granic miasta. W programie mowa jest także o ekologii i estetyce miasta, która będzie miała przełożenie na przemysł turystyczny. Zmianie miałby ulec także sposób funkcjonowania urzędu, który miałby się stać przyjazny, dostępny i nowoczesny, a co za tym idzie, m.in. wydłużone godziny pracy w wybrane dni, punkty obsługi klientów np. na Zasaniu. W programie jest także zapis o młodzieży i seniorach. W przypadku tych pierwszych stworzenie warunków żeby chciała zostać, a drugich utworzenie np. Domu Integracji Społecznej.

– Bardzo liczę również na „zieloną linię”, w samorządzie województwa będzie rządzić PiS, podobnie w państwie. Mamy szansę. Jeśli nie wykorzystamy tych pięciu lat dla naszego miasta, to będzie to okres, który tak naprawdę cofnie Przemyśl o taką stopę do tyłu, że nie będzie później w stanie tego nadrobić. Nie idziemy do wyborów przeciwko nikomu, nie będziemy robić żadnych rozrachunków, wszyscy, którzy chcą działać dla dobra tego miasta znajdą takie miejsce – mówi Janusz Hamryszczak.