Przemyscy tenisiści dostali się finału ogólnopolskiego turnieju Mini Olimpic Games

9 czerwca 2014

W dniu wczorajszym zawodnicy przemyskiego Nurtu wzięli udział w półfinale Ogólnopolskiego Turnieju Mini Olimpic Games w tenisie stołowym, który odbył się w Błażowej. W zawodach wystartowało 200 zawodników.

W turnieju zmierzyli się ze sobą tenisiści z województwa podkarpackiego, małopolskiego, łódzkiego i świętokrzyskiego urodzeni w roku 2002 młodsi. Nie rozgrywano pojedynków o poszczególne miejsca, tylko wyłoniono po 16 najlepszych zawodników w poszczególnych kategoriach, którzy wystartują teraz w turnieju ogólnopolskim.

Już po raz kolejny świetnie zaprezentowali się zawodnicy Nurtu Przemyśl, a wśród nich Martyna Stachniak rocznik 2003, która nie przegrała żadnego meczu i uplasowała się w przedziale miejsc 1-4. Grający również w tym klubie Filip Bochnacki rocznik 2003 zakończył turniej zajmując miejsce 9-12. Zarówno Martyna jak i Filip wystąpią w finale ogólnopolskim, który odbędzie się 28-29 czerwca w Łodzi.

Niewiele do awansu zabrakło Martynie Hajduk z rocznika 2004 oraz z 2002 Olafowi Krzysik, którzy zajęli miejsca w przedziale 17-21.

Patronat nad pólfinałem objęło Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Polski Komitet Olimpijski.