Przemyscy policjanci uratowali przed pożarem śpiących domowników

19 lipca 2016

Dwóch przemyskich policjantów uratowało śpiących domowników przed pożarem.

W dniu dzisiejszym, około godz. 6.15 policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego przemyskiej komendy, asp. Tomasz Mościszko i sierż. Jacek Kuryło patrolując teren miasta, na jednej z posesji przy ul. Lwowskiej zauważyli płomienie. Policjanci natychmiast udali się na miejsce, gdzie palił się budynek gospodarczy. Funkcjonariusze natychmiast powiadomili dyżurnego komendy miejskiej oraz straż pożarną. Zaalarmowali także śpiących jeszcze domowników, 65-letniego właściciela posesji oraz jego żonę.

Policjanci wspólnie z właścicielem posesji jeszcze przed przyjazdem strażaków zaczęli gasić ogień. W pewnym momencie, 65-letni mężczyzna chcąc ratować swój dobytek, wszedł do palącego się budynku gospodarczego, nie zdając sobie sprawy z zagrożenia. Funkcjonariusz sierż. Jacek Kuryło udał się za nim i wyprowadził go z pożaru w bezpieczne miejsce.

Dzięki szybkiej reakcji policjantów ogień nie rozprzestrzenił się. Prawdopodobną przyczyną pożaru był popiół z pieca pozostawiony przez gospodarza w pobliżu budynku gospodarczego.