Przemyscy pływacy z klubu „Orka” wywalczyli medale na zawodach w Horyńcu

16 listopada 2014

Pięćdziesięciu trzech zawodników z Przemyśla reprezentowało nasze miasto na zawodach pływackich w Horyńcu Zdroju. Przemyślanie wrócili do domu z medalami.

We wtorek, 11 listopada w Horyńcu Zdroju odbyły się VII Zawody Pływackie z Okazji Święta Niepodległości, w których udział wzieły kluby pływackie : „Sokół” Rzeszów, „Olimp” Leżajsk oraz „Orka” Przemyśl. Nasze miasto reprezentowało 53 zawodników.

W pierwszej kategorii wiekowej ( rocznik 2006 i młodsi ) trzy medale zdobyła Kornelia Garbowska , złoty medal w konkurencji 25 m stylem klasycznym, srebrny w stylu grzbietowym oraz brązowy w sztafecie 4×50 stylem dowolnym. Medale zdobył również Bartosz Niedźwiedź zajmując trzecie miejsce stylem grzbietowym oraz drugie stylem klasycznym na dystansie 25 m. W tej kategorii wiekowej dwa brązowe medale udało się wywalczyć Pawłowi Babiak.

W roczniku 2005 brązowe medale zdobyli : Michał Grześkiewicz na dystansie 50 m stylem klasycznym oraz Patrycja Karczmarz w sztafecie 4×50 stylem dowolnym. Rocznik 2004-2003 znalazł się tuż za podium. Marcel Gaweł z rocznika 2002 zajął drugie miejsce w konkurencji 50 m stylem dowolnym. W roczniku 2000-2001 trzecie miejsca zajęli : Wiktoria Kłymińska i Bartosz Brzezicki.

Niewątpliwie największy sukces odniosła już po raz kolejny podczas zawodów w Horyńcu Weronika Pacławska, tym razem zdobywając dwa złote medale i jeden brązowy. Ten ostatni to zasługa również całej drużyna, która zajęła trzecie miejsce w sztafecie rocznik 2001-1998 stylem zmiennym na dystansie 200 m. Trzecie miejsca podczas tych zawodów zdobyli również Wiktoria Sieńko, Mikołaj Pyrcz, Konrad Latusek, Damian Dudziak.

fot. UM