Przedszkole Piłkarskie Legii Warszawa w Przemyślu już otwarte [Galeria zdjęć]

6 marca 2017

W sali gimnastycznej Medyczno-Społecznego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego odbyły się zajęcia otwierające Przedszkole Piłkarskie Legii Warszawa w Przemyślu. Wciąż istnieje możliwość zapisania się na treningi.

W minioną sobotę, w Przemyślu odbyły się zajęcia inaugurujące Przedszkole Piłkarskie Legii Warszawa. W pierwszym treningu uczestniczyło ponad 30 dzieci.
Legia Warszawa na początku swojego ostatniego pięciolecia, czyli takich dużych sukcesów piłkarskich zaczęła przyjmować do siebie dużo dzieci. Zauważyliśmy u siebie w Warszawie robiąc nabór do Akademii Piłkarskiej, że przyszło znacznie więcej dzieci niż mogliśmy przyjąć. Pomyśleliśmy, że coś trzeba z tym zrobić i stąd narodził się pomysł Piłkarskich Przedszkoli. Zaczęliśmy w stolicy, a następnie w kolejnych miastach. Osiem miesięcy temu otworzyliśmy przedszkole w Ustrzykach Dolnych i stąd teraz kolej na Przemyśl. To nie my szukamy miejsca, a nauczyciele, trenerzy, którzy sami się do nas zgłaszają chcąc otworzyć w swoim mieście takie przedszkole – powiedział Adam Orlikowski manager Fundacji Legia Soccer Schools.

Zajęcia przeznaczone są dla chłopców i dziewczynek w wieku 3-7 lat. Grupy liczą maksymalnie 15 dzieci podzielonych według wieku. Trening trwający 60 min. odbywać się będzie raz w tygodniu i podzielony będzie na 4-5 części. Głównie są to zajęcia rekreacyjne, aktywizujące dzieci do ruchu, do sportu z elementem piłkarskim. W poszczególnych częściach zajęć wprowadzana jest także nauka podstawowych słówek w języku angielskim. Dzieci podczas zajęć wkroczą w zaczarowany świat bajek i opowieści, w którym przeżywając przygody bawią się, rywalizują w duchu fair play oraz grają w mini piłkę nożną.

W chwili obecnej w Przemyślu zapisało się ponad 30 dzieci. Zapisy otwarte są cały czas. Nie ma selekcji.

Trenerami w przedszkolu są osoby wywodzące się z lokalnych klubów lub szkół, którzy przeszli specjalne szkolenie organizowane przez Legię. Program treningowy dla najmłodszych został opracowany przez sztab trenerski Akademii Piłkarskiej Legii Warszawa.

Zajęcia będą odbywały się w hali sportowej przy Medyczno Społecznym Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Przemyślu przy ul. Słowackiego 85, a w okresie letnim na boisku z naturalną murawą lub Orliku.

Liczymy na to, że po opuszczeniu Przedszkoli Piłkarskich Legii Warszawa dzieci zasilą starsze grupy wiekowe w lokalnych klubach lub Akademię Legii, a w przyszłości być może seniorską drużynę Legii Warszawa – mówi partner Fundacji Legia Soccer Schools w Przemyślu Grzegorz Romowicz.

Anna Fortuna

no images were found