Przedszkola Piłkarskie Legii Warszawa w Przemyślu

11 lutego 2017

Na początku marca startuje w Przemyślu Przedszkole Piłkarskie Legii Warszawa. Będą to zajęcia piłkarskie dla przedszkolaków: chłopców i dziewczynek, w wieku od 3 do 7 roku życia.

Dzieci podczas zajęć wkroczą w zaczarowany świat bajek i opowieści, w którym przeżywając przygody bawią się, rywalizują w duchu fair play oraz grają w mini piłkę nożną. Grupy liczyć będą maksymalnie 15 dzieci podzielonych według wieku.
Zajęcia z przedszkolakami odbywać się będą raz w tygodniu (w sobotę lub niedzielę) i będą trwały godzinę, a raz w miesiącu prowadzone będą treningi z czynnym udziałem opiekunów na boisku.

Trenerami w przedszkolu będą osoby wywodzące się z lokalnych klubów lub szkół, którzy przejdą specjalne szkolenie organizowane przez Legię. Program treningowy dla najmłodszych został opracowany przez sztab trenerski Akademii Piłkarskiej Legii Warszawa.

Zajęcia będą odbywały się w hali sportowej przy Medyczno Społecznym Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Przemyślu przy ul. Słowackiego 85, a w okresie letnim na boisku z naturalną murawą lub Orliku.

Liczymy na to, że po opuszczeniu Przedszkoli Piłkarskich Legii Warszawa dzieci zasilą starsze grupy wiekowe w lokalnych klubach lub Akademię Legii, a w przyszłości być może seniorską drużynę Legii Warszawa – mówi partner Fundacji Legia Soccer Schools w Przemyślu Grzegorz Romowicz.