Obfite plony pograniczników w trakcie długiego weekendu

23 czerwca 2014

Nad ranem 18 czerwca, na przejściu granicznym w Korczowej 28-letni mężczyzna próbował przemycić do Polski ponad 700 paczek papierosów. Nielegalny towar ukrył w przerobionym zbiorniku paliwa, progach oraz tłumiku. Dzień później funkcjonariusze Straży Granicznej przechwycili papierosy przemycone przez „zieloną granicę”. Wartość kontrabandy, to 47 tys. zł.

Kierowca próbował przekroczyć granicę ustawiając się na pasie „nic do oclenia”. Podczas szczegółowej kontroli celnicy wykryli 710 paczek papierosów, które ukrył w przerobionym baku, progach i tłumiku.

Do dalszego postępowania zatrzymano zarówno papierosy jak i samochód.

W Piątek dwaj mężczyźni niosący 4 tys. paczek papierosów bez polskiej akcyzy, w kartonowych pudłach z przymocowanymi parcianymi szelkami zostali zatrzymani przez Straż Graniczną z Krościenka, w pobliżu polsko-ukraińskiej granicy w Bieszczadach. Okoliczności zdarzenia wskazywały na przemyt towaru z Ukrainy. Mężczyźni, którzy na widok funkcjonariuszy porzucili pudła i zaczęli uciekać zostali zatrzymani po krótkim pościgu.

O zdarzeniu poinformowano ukraińskie służby graniczne dzięki czemu po ich stronie szybko udało się zatrzymać osoby podejrzane o dostarczenie papierosów polskim odbiorcom.

Obaj mężczyźni pozostają do dyspozycji prokuratury w Lesku.