Próbował wwieźć do Polski amunicję. Wpadł na przejściu w Budomierzu

28 marca 2017

Obywatel Polski próbował wwieźć do naszego kraju 128 sztuk amunicji. Mężczyzna nie zgłosił jej do kontroli, nie posiadał też wymaganych zezwoleń na jej przewóz.

W miniony piątek (24 marca br.) na polsko-ukraińskim przejściu granicznym w Budomierzu funkcjonariusze KAS skierowali do szczegółowej kontroli wjeżdżający do Polski samochód marki Toyota na polskich numerach rejestracyjnych. Rewizję pojazdu wspomagał służbowy pies Straży Granicznej, wyszkolony do wykrywania broni i amunicji. W schowku bagażnika funkcjonariusze znaleźli 128 szt. amunicji do broni palnej ( 40 szt. amunicji kaliber 7,62 mm oraz 88 sztuk. Kaliber 5,6 mm.)

Zabezpieczoną amunicję wraz ze sprawcą przekazano funkcjonariuszom Komendy Powiatowej Policji w Lubaczowie. W sobotę 48-latek usłyszał zarzut posiadania amunicji bez wymaganego zezwolenia. Mężczyzna tłumaczył, że został poproszony przez znajomego na Ukrainie, aby zawieźć amunicję do innej miejscowości. Twierdził, że zapomniał o tym, że amunicję ma przy sobie i przywiózł ją ze sobą.

W sprawie prowadzone jest postępowanie. 48-letni kierowca odpowie przed sądem za popełnione przestępstwo. Grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.