Prezydent Przemyśla Robert Choma z wizytą u Marszałka Sejmu

8 grudnia 2015

Prezydent Przemyśla gościł z wizytą u Marszałka Sejmu. Spotkanie było okazją do przedstawienia najistotniejszych spraw dla naszego miasta i jego mieszkańców.

Prezydent Przemyśla Robert Choma wraz z kierownikiem kancelarii prezydenta Janem Jaroszem gościli u Marszałka Sejmu RP Marka Kuchcińskiego. Spotkanie było okazją do złożenia osobistych gratulacji marszałkowi oraz przekazania mu repliki panoramy Przemyśla z końca XVI w autorstwa Brauna.

Podczas wizyty Robert Choma przedstawił najistotniejsze sprawy dla Przemyśla i jego mieszkańców. Wśród nich znalazła się kwestia budowy przejścia granicznego w Malhowicach – Niżankowicach, jako elementu stymulującego rozwój gospodarczy i turystyczny regionu. Prezydent zaznaczył, że dla mocniejszego rozwoju gospodarczego naszego miasta i regionu potrzebne jest większe wsparcie instytucji państwowych. Poruszono również temat odnowy i rewitalizacji obiektów zabytkowych na terenie Przemyśla.

Marszałek Marek Kuchciński zapewnił, że szczegółowo przedstawionymi pomysłami zainteresuje właściwe ministerstwa i instytucje państwowe.

fot. UM