Prezydent Przemyśla, na uroczystej sesji, nagrodził osoby, które wykazały się szczególnymi dokonaniami i zaangażowaniem

4 maja 2015

Podczas nadzwyczajnej sesji Rady Miejskiej w Przemyślu wręczono nagrody i wyróżnienia dla osób, które wykazały się szczególnymi dokonaniami i zaangażowaniem.

Trzeci maj, to dzień, w którym co roku w sali Zamku Kazimierzowskiego zwoływana jest sesja nadzwyczajna Rady Miejskiej, podczas której prezydent Robert Choma wręcza nagrody i wyróżnienia dla osób, które wykazały się szczególnymi dokonaniami i zaangażowaniem.

Odznaki Ministra Sportu i Turystyki „Za zasługi dla sportu” na wniosek prezydenta miasta otrzymali : złotą odznakę Kazimierz Korecki Przemyska Szkółka Bokserska „Niedźwiadki”, srebrną Stanisław Fedorcio i Piotr Kroczek, brązową Tomasz Bandrowicz, Piotr Pająk i Daniel Puchalski.

Sesja była również okazją do wręczenia Dorocznej Nagrody Miasta Przemyśla, jej laureatem został Piotr Szelążek, nauczyciel muzyki, założyciel i dyrygent przemyskiego chóru kameralnego VOX IUVENTUM.

Nagrody w dziedzinie kultury fizycznej przyznane przez prezydenta Przemyśla otrzymali : Uczniowski Klub Sportowy Gim Baskets 2, Stowarzyszenie Rozwoju Sportu Przemyśl, Dariusz Stańko UKS Aktywna Piątka, Maria Sugier UKS Tempo 5, Uczniowski Klub Sportowy 15, Martyna Stachniak NURT.

W tym dniu wręczono również dyplomy mistrzowskie Cechu Rzemiosł Różnych. Tytuł Mistrza w Zawodzie otrzymali : Sylwia Muszyńska fryzjer, Maciej Cieślak fryzjer, Mariusz Zalewski mechanik samochodowy, Mariusz Mielniczek stolarz. Nagrodzono również laureatkę konkursu rzemiosła w zawodzie fryzjer, uczennicę Katarzynę Kiełczewską, zajęła ona II miejsce w zawodach, które odbyły się w Poznaniu.

Sesję uświetnił swoim występem chór kameralny VOX IUVENTUM.