Prawo i Sprawiedliwość pokazało listy wyborcze. Brakuje kilku znanych osób.

17 sierpnia 2019

Wczoraj (16.08) Prawo i Sprawiedliwość zaprezentowało pełne listy do polskiego parlamentu.

Województwo podkarpackie podzielone jest na dwa okręgi wyborcze. W okręgu rzeszowskim (nr 23) listę otwiera Krzysztof Sobolewski, a na drugiej pozycji znajduje się wojewoda podkarpacka Ewa Leniart. Na liście brakuje-co jest sporym zaskoczeniem- marszałka województwa Władysława Ortyla.

Listę w okręgu nr 22, do którego należy Przemyśl, otwiera, zgodnie z zapowiedzią Jarosława Kaczyńskiego, Marek Kuchciński. Dla byłego marszałka wybory będą sprawdzianem popularności w okręgu po perypetiach związanych z domniemaną seksaferą i sprawą wykorzystywania samolotów służbowych.

Zaraz za Kuchcińskim na liście znajduje się Anna Schmidt- Rodziewicz z Jarosławia, która ambitnie pnie się w hierarchii partyjnej. Na piątym miejscu znajduje się Stanisław Piotrowicz-były PRL-owski prokurator z Krosna, a obecnie szeroko rozpoznawalny poseł.

Z Przemyśla na liście znalazły trzy znane nazwiska. Oprócz M. Kuchcińskiego, są to popularny Piotr Pilch (pozycja nr 7) i znana z pracy w samorządzie miasta aktualna wicewojewoda Lucyna Podhalicz (miejsce nr 11).

Na liście PiS-u brakuje mecenasa Andrzeja Matusiewicza. Nazwisko Matusiewicza przewijało się podczas osławionej seksafery, a sam poseł hospitalizował się na oddziale kardiologicznym po pojawieniu się fałszywym oskarżeń pod jego adresem.

Na liście PiS-u nie ma też Tomasza Legenego z Jarosławia, który jest szefem okręgowych struktur Porozumienia Jarosława Gowina. Porozumienie, które wchodzi w skład Zjednoczonej Prawicy, reprezentować będzie Dorota Łukaszyk, wyznaczona ostatnio do koordynowania budowy centralnego Ośrodka Sportu w Ustrzykach Dolnych.

Listę Prawa i Sprawiedliwości zamyka Daniel Krawiec z Przeworska.

 

(red)