Pracowite święta na wschodniej granicy

2 stycznia 2015

Podczas świąt nie obyło się bez zatrzymań na wschodniej granicy. Funkcjonariusze SG kilkakrotnie ujawniali naruszenie przepisów prawa.

W wigilię, na przejściu granicznym w Korczowej funkcjonariusze SG zatrzymali kradzione BMW X5. Samochodem, w którym próbowano usunąć numer VIN podróżował obywatel Rumunii. Wartość pojazdu oszacowano na kwotę 40 tys. zł.

W dniu 25 grudnia, w Medyce pogranicznicy zatrzymali obywatela Ukrainy, który od 12 lat był poszukiwany przez polski wymiar sprawiedliwości. Mężczyznę przekazano funkcjonariuszom policji w Medyce.

Następnego dnia, również w Medyce zatrzymano Ukrainkę, która próbowała wjechać do Polski posługując się podrobionym dokumentem. Kobieta twierdziła, że została zaproszona przez księdza z parafii rzymsko-katolickiej położonej w powiecie wołomińskim. Po sprawdzeniu zaproszenia okazało się, że ksiądz go nie wystawił, a Ukrainka przyznała się do jego sfałszowania. Wobec kobiety wszczęto postępowanie karne, za co grozi jej kara grzywny albo ograniczenia wolności lub też pozbawienia wolności do 3 miesięcy do 5 lat. Ponadto kobiecie cofnięto wizę i odmówiono wjazdu do Polski.