Pozytywne zmiany w przemyskim wydziale paszportowym

15 listopada 2016

Oddział paszportowy w Przemyślu będzie dłużej czynny we wtorki. Pomocną w uzyskaniu informacji ma być również uruchomiona całodobowa infolinia paszportowa.

Od 15 listopada oddziały paszportowe w Rzeszowie, Krośnie, Przemyślu i Tarnobrzegu będą prowadziły obsługę klientów we wtorki od godziny 9.00 do godziny 17.00. Wydłużenie czasu pracy jest wyjściem naprzeciw oczekiwaniom licznym klientom ubiegającym się o wydanie paszportów. Przesunięcie czasu pracy w jednym z dni tygodnia ma szczególnie pozytywny wymiar dla osób zamieszkałych na terenie naszego województwa w znacznej odległości od siedzib oddziałów paszportów, umożliwiając złożenie wniosku paszportowego i odbiór dokumentu bez konieczności dwukrotnego zwalniania się z pracy, czy zajęć szkolnych.

Pomocna ma być również całodobowa, automatyczna infolinia paszportowa, którą uruchomił Podkarpacki Urząd Wojewódzki w Rzeszowie. Dzwoniąc pod numer 17 867 17 50 można uzyskać informacje dotyczące m. in.: dokumentów wymaganych do otrzymania paszportu, wysokości opłat paszportowych, postępowania w przypadku utraty ważnego paszportu. Za pośrednictwem infolinii można również połączyć się z pracownikiem Oddziału Paszportów, ale tylko w godzinach pracy Oddziału tj. w poniedziałki, środy, czwartki i piątki od godziny 7.30 do godziny 15.30, a we wtorki od godziny 9.00 do godziny 17.00.