Pozytywne zmiany na ulicy Dworskiego

20 czerwca 2020

Jeszcze kilka lat temu, końcowy odcinek ulicy Dworskiego nie kojarzył się przemyślanom najlepiej. Odrapane mury kamienic, dziurawy, asfaltowy trotuar i grupki mężczyzn w różnym wieku, w stanie ,,wskazującym na spożycie” nie zachęcały do spacerów po tamtej okolicy. Jednak od pewnego czasu ten fragment ulicy przechodzi pozytywne zmiany.

Metamorfoza jest zasługą właścicieli budynków, którzy przeprowadzili i nadal prowadzą remonty zrujnowanych obiektów. Po kamienicy i budyneczku położonych pod adresem Dworskiego 82, wyremontowano numery 78 i 76, a elewacje tych kamieniczek zyskały optymistyczny, pomarańczowy kolor. W jednym z tych budynków powstały apartamenty na wynajem krótkoterminowy, które cieszą się znakomitą opinią użytkowników najpopularniejszego serwisu rezerwacyjnego Booking.com. Aktualnie toczy się remont kolejnej, przyległej kamieniczki pomiędzy sklepem Kukułka a Dworskiego 78. Na poprawienie ogólnej estetyki miejsca wpłynęła też wymiana chodnika na nową kostkę betonową. Na wyglądzie zyskał też budyneczek-łącznik, gdzie funkcjonuje mały sklep warzywno-spożywczy.

Nieruchomości, na które jeszcze niedawno przykro było spojrzeć, stanowiły własność Gminy Miejskiej Przemyśl. Miasto jednak nie mając pomysłu na ich zagospodarowanie, zbyło je w drodze przetargu. Budynki znajdowały się w tak bardzo złym stanie technicznym, że nie wykluczano ich wyburzenia. Jak się jednak okazało, udało się je wyremontować i teraz cieszą oko przechodniów. Do pełni szczęścia brakuje tylko remontu elewacji budynku Dworskiego 84, który psuje swoim zaniedbanym wyglądem efekt osiągnięty pracą właścicieli sąsiednich kamienic.